ZŠ EXEL CUP 2010 - SME MAJSTRI SR!

 Aj v roku 2010 sme sa zúčastnili tejto najväčšej školskej florbalovej udalosti na Slovensku. Po odmietnutí našich odchovankýň reprezentovať našu školu, sme tento rok prihlásili dve chlapčenské družstva - starších a mladších žiakov. 

 

Mladší žiaci (5. - 7. ročník)
           Lokálnym kolom sme prešli pomerne hladko . Do obvodného kola sme postúpili z druhého miesta po jedinej prehre s neskorším  víťazom - základnej školy z Lamača. Za sebou sme nechali školy z Devínskej Novej Vsi. V obvodnom kole pribudli základné školy z Dúbravky a Karlovej Vsi. V skupine sme skončili na druhom mieste po víťazstve nad ZŚ Pri kríži  a prehre so ZŠ Tilgnerovou 1:3. V semifinále na nás čakal náš premožiteľ z lokálneho kola - Lamač. Súper nás prevýšil najmä fyzicky, a tak sa naše účinkovanie v tejto súťaži skončilo. Doplatili sme na nízky počet siedmakov v našom tíme. Jediný sme v tejto kategórii doplnili káder aj štvrtákmi. Napriek tomu sme si hanbu neurobili. Skončiť v prvej štvorke s omladeným tímom predurčuje svetlú budúcnosť.

         Starší žiaci (7. - 9. ročník)
   
    Čo dodať - žiaci našej školy sú najlepší na Slovensku. Nami už päť rokov tvarované družstvo nám tradične dosahuje veľké úspechy. Suverénne sme prešli lokálnym, obvodným aj krajským kolom - 13 zápasov bez prehry. Spomenúť musím iba finále krajského kola, kedy nás potrápil súper z Malaciek. Po pravej finálovo-florbalovej dráme sme zvíťazili 4:3. Postúpili sme tak medzi 8 víťazov krajských kôl - na finálový turnaj do Košíc (16. - 17.12.2010).
            ZŠ s MŠ Hargašova - Gym.  M. Kukučina, Revúca  4:1
Po prvom, lacnom góle  sme mierne prebrali iniciatívu a v presilovke sa nám podarilo vyrovnať.  V druhom polčase sme hrali suverénnejšie. Adam Fabianek peknou strelou z polovice zvyšoval už na 3:1.
            ZŠ s MŠ Hargašova  - ZŠ a MŠ Centrum II, Dubnica nad Váhom 4:5
Jediná naša prehra na turnaji. Dobre rozohraný zápas, vyhrávali sme 1:0, 2:1. No prišli naše slabšie chvíle. Veľmi komplikovaná hra s cieľom dostať sa až pred bránu a neisto chytajúci Simon nás pripravili o hladký postup do semifinále. Jednoducho, ale efektne hrajúci Dubničania nám uštedrili prvú prehru na turnaji vôbec. No myslím si, že nám to  v konečnom dôsledku pomohlo ...
            ZŠ s MŠ Hargašova  - ZŠ Komenského, Spišská Nová ves  5:2
Zápas o druhé miesto v základnej skupine sme mali vo svojich rukách. Po ukážkovom vlastnom góle Olivera bolo síce 1:1, ale v zápätí menovaný nádhernou gólovou  prihrávkou odčinil svoju chybu. Ďalej sme už súpera k ničomu nepustili. V základnej skupine sme skončili na druhom mieste a o semifinále sme museli zabojovať s družstvom zo Senice.
            ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ Sadová, Senica (zápas o semifinále) 8:1
Zápas nervov  - prvý polčas sme prehrali 0:1, druhý vyhrali 8:0. Od tohto zápasu sa Simon - brankár stal oporou tímu.
            ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ a MŚ Nižná (semifinále) 5:3
Predčasné finále? Zvládli sme prvý polčas, ktorý rozhodol (4:0). V druhom sme takticky bránili a čakali na chybu súpera. Náš odveký rival sa tentoraz  musel uspokojiť "iba s tretím miestom".
            ZŠ s MŠ Hargašova  - ZŠ Komenského, Spišská Nová ves (finále) 5:1
Tak ako v zápase základnej skupiny, aj teraz sme preukázali viac florbalových skúseností a súpera sme k ničomu nepustili. Kompaktne hrajúci tím zo Záhorskej Bystrice vzadu v pohode chytajúcim Simonom dosiahol svoj najväčší úspech.
Kompletná výsledková tabuľa tu ...

             Saša Antalová, Denis Jakubík, Oliver Kubaský, Denis Leskovský, Martin Kubovič, Lucien Haraslin, Adam Fabianek a Simon Sedláček sa zapísali v Záhorskej Bystrici ako doposiaľ najúspešnejší športoví reprezentanti. Dúfam, že budeme mať možnosť reprezentovať našu obec aj na prestížnych medzinárodných turnajoch. Skôr však musíme zvládnuť náročnú ligovú sezónu, ktorú máme dobre rozohranú vo všetkých kategóriách.

 

FOTO FOTO