Záhorská Bystrica na Majstrovstvách sveta.

V týchto dňoch 5.-14.decembra sa vo švédskom Göteborgu konajú 10. MS vo florbale mužov. 

Na vrcholnom svetovom podujatí sa stretnú tí najlepší v tejto úžasnej hre. Jeden z nich je náš:). Martin Kubovič.

Maťo, pred tebou sú tvoje druhé majstrovstvá sveta, po MS juniorov v Nemecku v roku 2013, tentoraz však v kategórii mužov. Čo pre teba znamená táto nominácia?

Je to pre mňa česť byť nominovaný a reprezentovať Slovensko na MS mužov. Je to jeden z mojich ďalších splnených snov. Nemohol som sa zúčastniť všetkých zrazov tímu mužov, a to kvôli zraneniu alebo pre účasť na sústredeniach juniorskej reprezentácie, ktoré sa konali v tom istom termíne ako zrazy mužskej reprezentácie. Na jednom z juniorských zrazov sme však mali možnosť odohrať zápas proti mužom, kde sme sa ako juniorka super ukázali. Po poslednom zraze som už len čakal a dúfal, že som sa prebojoval do záverečnej nominácie.

Aké sú pred MS očakávania našej reprezentácie?  

Prvoradým cieľom je vyhrať skupinu a potom dostať sa do štvrťfinále, najlepšie proti domácemu Švédsku. Základom všetkého bude super partia.

Čo tvoje osobné očakávania, s akým svojim výkonom by si bol spokojný? 

MS sú určite veľkou šancou ukázať sa. Budem bojovať, aby som sa dostal do hry každý zápas a bol prínosom pre tím.

Si aj v širšom kádri reprezentačnej juniorky, ktorá má svoje MS v máji 2015, opäť v centre svetového florbalu – vo Švédsku. 

Som veľmi rád, že do Švédska ide aj tréner Koutný, ktorý je zároveň aj trénerom juniorskej repre. S trénerom sa poznám už dva roky a za toto obdobie ma toho naučil veľmi veľa. Verím, že skúsenosti ktoré získame teraz, nám pomôžu na MS v junioroch.

Po Nikole Gulabovej, ktorá bola našim prvým reprezentantom Slovenska vo florbale, a to v pozícii brankárky na MS junioriek 2012 v Nitre, a tebe, ako vidíš šance niekoho ďalšieho v klube kto by vás mohol v krátkej dobe nasledovať?

V klube je veľa chalanov s talentom a je iba na nich ako budú na sebe pracovať a bojovať o pozvánky na nasledujúce zrazy. Dúfam že sa podarí Oliverovi Kubaskému prebojovať sa na MS juniorov, on má veľkú šancu sa tam dostať.

Ďakujeme. Držíme palce!