Víťazstvo aj v 7. kole dorasteneckej ligy

Tsunami Záhorská Bystrica  – ŠK Lido Bratislava 11:1

V sobotu sme sa opäť stretli v domácej hale, aby sme si zahrali siedme kolo dorasteneckej ligy. Našu bránu hájil Rudo Krušina v staro-novej, ešte stále neopravenej, helme.

V prvej tretine sme sa rozbiehali pomalšie. Loptičku sme súperovi nepožičiavali, snažili sme sa prihrávať si. Lenže loptičky poskakovali a vôbec nechodili tam, kam sme chceli, strieľali sme málo alebo vôbec. celé družstvo bolo premotivované. Na prvý gól sme čakali až do 12. minúty. Dorazil ho Marek Mekota, dobre postavený pred bránou po strele Artura Kička (1:0). A zasa loptičky skákali, a zasa sme strieľali málo.

Druhú tretinu sme začali lepšie. Už v 14. sekunde po vyhratom buly a presnej nahrávke Tomáša Mikletiča vyhnal Mates Němec všetky pavúky zo súperovej šibenice (2:0). A hralo sa na jednu bránu. Loptičky prestali skákať, nahrávky boli rýchle a presné a o dve minúty si to Mates zopakoval pre zmenu po prihrávke od Lea Haraslína (3:0). V dobrom výkone a vysokom tempe sme pokračovali a o ďalšie dve minúty už bolo 4:0. Tentokrát trafil Tomáš Jurica po ďalšej presnej prihrávke od Tomáša Mikletiča. A o ďalšiu minútu sme viedli 5:0. Loptičku si vymenili Mates Němec s Tomášom Juricom a prvý menovaný zasunul do prázdnej brány.

Potom sme si zahrali oslabovku. V 7. minúte Marek Mekota stratil hokejku, v rozbehu ešte kopol do loptičky a rozhodca to ocenil dvomi minútami za hru bez hokejky.

Chvíľku sme si vydýchli a v 12. minúte Mates Němec prihral Leovi Haraslínovi, ktorý nekompromisne našiel sieťku v bráne (6:0). Úspešnú tretinu zakončil Tomáš Jurica, ktorý zabavil loptičku rozohrávajúcim súperom, vybehol si spoza brány a trafil presne (7:0).

V prestávke prišiel pozrieť na zápas Martin Kubovič a priniesol aj malé prekvapenie. A ako sme boli dohodnutí, začal sledovať a hodnotiť našich hráčov.

Tretiu tretinu sme začali v duchu výkonu z druhej tretiny. V tretej minúte narušil rozohrávku súpera Artur Kičko a sám aj skóroval  (8:0). Ale Maťo vniesol na naše hokejky trošku nervozity. V 10. minúte si zopakovali spoluprácu Mates Němec s Tomášom Juricom a Mates znovu vyčistil šibenicu súperovej bránky (9:0).

V čase 12:24 Dominik Paták nechal nohu v ceste súpera a rozhodcovia ho poslali oddýchnuť si na trestnú lavicu. Z rozohrávky súper trafil presne, takže Dominik sa po 3 sekundách vrátil (9:1). Pomstiť sa za to rozhodol Leo Haraslín. Následné buly vyhral, urobil dva kroky a skoro z polovice ihriska strelou švihom vyhnal pavúky aj z druhej šibenice súperovej brány (10:1). Potom ešte Marek Mekota trafil tyčku a následnú dorážku rozhodcovia neuznali, lebo sa už pískalo. Posledný gól dal ešte v 19. minúte Tomáš Jurica po prihrávke od Mareka Mekotu (11:1).

Povedali po tretinách.

Šimon Šmajda:

Táto tretina bola v celku dobrá, len sme mali množstvo šancí, ktoré sme nevyužili a to nám kazí výsledok. Obrana je nevyužitá, žiadne nahrávky tam nejdú.Druhá bude dúfajme lepšia.

V druhej tretine sme sa už viac hýbali a vedeli sme si  vytvoriť viac šancí do prázdnej brány. Bolo to o niečo lepšie, ale stále máme čo zlepšovať.

No, nakoniec sme vyhrali, no žiadne poriadne strely sme nedali. A za to Maťo vymyslel 10 klikov pre útok, ktorý netrafil bránu počas svojho striedania. Ale vyhrali sme, máme body a to je hlavné.

Tomáš Jurica:

Súper bráni a mal tri strely na bránu, zatiaľ čo my len dobíjame ich bránu. Treba viacej strieľať a spresniť nahrávky, navyše viac rozohrávať.

V 2. tretine sme súperovi hneď od úvodu nedali šancu, hru sme zlepšili, viac strieľalia výsledok sa dostavil. Tretinu sme vyhrali 6:0.

Zápas sme v 3. tretine už len dohrávali, no pridali sme ešte 4 góly, ale 1 gól sme dostali. Zápas hodnotím pozitívne, 2 body sú doma.

Martin Kubovič:

Veľmi málo strieľame, málo triafame bránu. Veľmi málo zapájame do hry obrancov. Výsledok je pekný.

Chcel by som oceniť Tomáša Juricu ako nášho najlepšieho hráča, pre ktorého som priniesol tréningový dres Tatranu – môjho terajšieho klubu.

Držím chalanom palce, keď budem môcť, prídem sa pozrieť aj na ďalšie zápasy.