Viedenské letisko ZŠ CUP 2008

 V dňoch 16. - 18. 12. 2008 sa naše dievčatá zúčastnili finálového turnaja Viedenské letisko ZŠ CUP  - Košice 2008 v kategórii 5. a 6. ročníkov, kde postúpili víťazstvom z krajského kola.

 

Turnaj sme začali úspešne, keď sme porazili ZŠ Komenského z Kolárova 1:0. Tvrdý zápas s množstvom faulov rozhodla v náš prospech Saša Ševčíková po vydarenej štandardke. Pochvalu si zaslúži najmä Nikola - brankárka, ktorá nás podržala svojimi výbornými zákrokmi.

V ďalších zápasoch nás opustilo strelecké šťastie. Vyrovnané zápasy sme nevedeli okoreniť gólom, a preto sme nakoniec skončili na šiestom mieste. Ani v súboji o 5. miesto, ktorý sa skončil nerozhodne 0:0, sme v samostatných nájazdoch nedali žiadny gól a prehrali sme 0:1. O vyrovnanosti tímov svedčí aj fakt, že ZŠ Černiševského, ktorú sme v krajskom kole porazili 5:1, sa umiestnila na výbornom druhom mieste - blahoželáme.

Naše dievčatá nás svojimi výkonmi určite nesklamali. Dôstojne a obetavo  reprezentovali našu školu, ale aj celú Záhorskú Bystricu. Už len dostať sa do finále tohto prestížneho turnaja je obdivuhodné.   

 

Zápas

výsledok

ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ Komenského Kolárovo 1 : 0
ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ SNP Trenčianske Teplice 0 : 1
ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ s MŠ Nižná (víťaz turnaja) 2 : 6
ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ Školská Švedlár 0 : 3
ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ H. Gavloviča Pruské 0 : 1 po sn.

Krajské kolá

V dňoch 26.11.2008 a 1.12.2008 sa uskutočnili krajské kolá  Viedenské letisko ZŠ CUP 2008. Naša škola sa zúčastnila v kategórii 5. a 6. ročníkov chlapcov a dievčat. Chlapcom sa po minuloročnom úspechu v tejto súťaži, tento rok nepodarilo postúpiť. Po jednej  remíze a dvoch prehrách naši chlapci skončili štvrtí. O tento neúspech sa pričinil najmä zlý deň nášho brankára a vystrieľané šťastie našich tradičných zakončovateľov.

Čo sa nepodarilo tento rok chlapcom, podarilo sa dievčatám. Naše BLACK DEVILS postúpili na záverečný turnaj do Košíc. Po vynikajúcich výkonoch obsadili prvé miesto bez jedinej prehry. Pochvalu si zaslúžia všetky dievčatá: Nikola za super výkony v bráne, Saša a Barbora za strieľanie gólov , Rebeka, Klaudia, Dominika a Paťa za nepreniknuteľnú obranu. Všetky dievčatá si plnili svoje herné povinnosti na 100%.