VEĽKONOČNÝ TURNAJ DIEVČAT - NEMŠOVÁ 2010

Dňa 20.3. 2010 sme sa zúčastnili s dievčatami narodenými po roku 1995 ďalšieho kvalitného turnaja v Nemšovej. VI. ročník tohto veľkonočného predstavenia sa niesol v duchu výbornej organizácie i špičkových tímov zo západného Slovenska a Čiech. Organizátor nám pripravil aj veľmi zaujímavú exkurziu do miestnych sklárni Vetropack.

 Naše účinkovanie na turnaji  nebolo príliš úspešné. Aj keď sa výkony družstva zlepšovali každým zápasom, obsadili sme nakoniec posledné 6.miesto. Trápenie nášho tímu nielen na turnajoch, ale aj v bratislavskej lige spôsobuje nestáli a veľmi úzky kolektív dievčat. Aj na tomto turnaji nás v rámci dobrej spolupráce doplnili hráčky  z domáceho tímu. Chceme poďakovať babám: Veronike Gabrielovej, Nikole Trunkovej, Veronike Lamošovej, Erike Palušovej, Martine Chlebanovej a Aničke Uzekovej. Vhodne nás doplnili nielen po hráčskej stránke. Hrali s veľkým florbalovým srdcom  za náš tím. ĎAKUJEME
   V prvom zápase sme narazili na nášho odvekého rivala zo Stupavy. Po vyrovnanom priebehu  sme prehrali 1:3. Nemali sme potrebné šťastie, najmä súperky vedeli poriadne vystreliť na našu bránu, čo nám chýbalo a na čo sme doplácali  aj v ďalších stretnutiach.  Ďalej nás čakal favorit turnaja - domáca Nemšová. Tento tím patrí medzi najlepšie na Slovensku. Bohatá základňa hráčok, výborná práca trénerov, ale aj zázemie v malom mestečku  predurčuje tento tím k svetlej budúcnosti. Prehrali sme 0:5. No naše hráčky si pomaly zvykali na podmienky veľkej haly a konečne sa dostávali do tempa. Ešte stále sme mohli zabojovať o jednu z víťazných trofejí. Čakal nás ďalší favorit turnaja - Slavičín. Po výbornom výkone a vyrovnanej hre sme remizovali 2:2. Nálada v družstve stúpla a už sme sa pripravovali na súpera z Pruského. Veľmi napínavé stretnutie s množstvom šancí sa pre nás skončilo nešťastne. Za stavu 1:1 a dvoch minút do konca sme si vytvorili územnú prevahu a tlak s množstvom striel na bránu súpera. Tento tlak nám bol osudný, lebo v zápale víťazstva sme si nedali pozor na zadné dvierka. Súper sa dostal do rýchleho úniku a 76s  pred koncom nám strelil gól. Po taktickom zdržiavaní súpera (oslavy hráčok) sme na vyrovnanie mali už len 30s. Žiaľ, prehrali sme 1:2.  Turnaj sa v podstate pre nás skončil, aj keď nás čakal ešte jeden súper z Mikušoviec. Únava a sklamanie sa podpísali pod našu poslednú prehru 0:2.
   Spomenúť musíme našu brankárku Nikolu Gulabovú. Hneď v prvom zápase si narazila malíček na ľavej ruke. Napriek bolestiam odchytala celý turnaj a stala sa najlepšou hráčkou nášho tímu. Večerná návšteva pohotovosti odhalila najhoršiu zvesť, malíček je zlomený. "Nikola, máš náš obdiv, toto by pre svoj klub urobil len málokto!!!"

Výsledky:

 

  Nemšová Slavičín Mikušovce Pruské Stupava Záhorská
Bystrica
Nemšová xxxxxxxx 3:0 8:0 4:0 2:0 5:0
Slavičín 0:3 xxxxxx 3:0 3:0 3:1 2:2
Mikušovce 0:8 0:3 xxxxxxxxxx 1:2 1:6 2:0
Pruské 0:4 0:3 2:1 xxxxxx 0:3 2:1
Stupava 0:2 1:3 6:1 3:0 xxxxxxx 3:1
Záhorská
Bystrica
0:5 2:2 0:2 1:2 1:3 xxxxxxxx

 Konečné poradie:     1. NTS FK-ZŠ Nemšová
                                       2. Snipers Slavičín
                                       3. Bogdau Stupava
                                       4. ZŠ Pruské
                                       5. ZŠ Mikušovce
                                       6. Tsunami ŠK Hargašova Záhorská Bystrica