Úspešná sezóna 2011 sa pomaly blíži ku koncu

  Florbalová sezóna naplnená desiatkami zápasov, väčšinou s víťazným koncom, sa pomaly blíži k svojmu záveru. Ak sa pozrieme späť, uvidíme poctivý tréning odhodlaných hráčov – chlapcov aj dievčat, chuť niečo dosiahnuť a zápal pre vec všetkých ľudí pohybujúcich sa okolo záhorskobystrického florbalu, ktorým patrí veľké poďakovanie.
    A ešte zďaleka nie je všetkým dňom koniec.
   Po úspešnom účinkovaní v ligových súťažiach v bratislavskom regióne, bronzových medailách staršej prípravky a majstrovskom titule starších žiakov, vystúpeniach na rôznych domácich a medzinárodných turnajoch – vo „víťaznom“ Komárome, Záhorskej Bystrici, v striebornej Viedni a celoštátnom majstrovskom titule v súťaži žiakov základných škôl, florbal v Záhorskej Bystrici ostal v túto jar 2011 v povedomí Slovenska a Európy aj vďaka organizácii zájazdu do krajiny majstrov v hre s deravou loptičkou, do Švédska.
    Druhá účasť na turnaji Torshälla Cup tentoraz priniesla starším žiakom nielen kvalitné súboje so švédskymi „top“ družstvami o trofej, ale tiež množstvo spoločenských zážitkov – veľkonočnú šibačku s údivom na tvárach domácich, priateľské zápasy s reálnou možnosťou (aj) športovej spolupráce medzi klubom ŠK HARGAŠOVA a štokholmským IK WASA, klubom s viac ako 80-ročnou históriou.
    Práve pre účasť na turnaji sa klubu podarilo opätovne dožičiť Slovensku historické momenty a organizovať v Bratislave medzinárodný turnaj starších žiakov 5. Najlepšie florbalové vysvedčenie, malé medzinárodné majstrovstvá Slovenska, po prvýkrát v histórii za účasti družstva zo Švédska, partnerského Torshälla IBK. Turnajové družstvá doplnili špičkové tímy z Česka, Maďarska a Slovenska. A po nervy drásajúcom finálovom zápase si všetci prítomní fanúšikovia mohli vychutnať celkové víťazstvo ŠK HARGAŠOVA!
    Kým nad hlavy záhorskobystrických hráčov vyletela trofej pre víťazov s najlepším vysvedčením, podobný kúsok sa podaril hráčom mladšej prípravky v priateľskom Komárome, ktorí triumfovali v kategórii 9-ročných a mladších na výborne organizovanom medzinárodnom turnaji Dudás Kupa! A aby sa cestou späť v autobuse neradovali iba oni sami, pridali sa k nim aj hráči staršej prípravky so ziskom strieborných medailí na Homa Gold Kupa v kategórii 11-ročných a mladších!
    Po takýchto výsledkoch bolo cťou pre klub v máji organizovať v Malackách aj Majstrovstvá Slovenska vo florbale starších žiakov. A aj keď na tomto turnaji medaile do Záhorskej neputovali, 6.miesto je potvrdením dominancie v bratislavskom regióne a príslušnosti k najlepším slovenským tímom. Majster z Nižnej bol predsa zdolaný vo finále 5. Najlepšieho florbalového vysvedčenia.
     Fúh, a mohli by sme skončiť. Ale ak máte voľnú sobotu 11. júna, choďte sa pozrieť na florbalové nádeje na turnaj do Modry alebo navštívte turnaj mužov v Gajaroch, prípadne si príďte vychutnať turnaj mužov na záver ich sezóny aj do Záhorskej Bystrice na konci júna 23.6.
    A ak vám stále nebude dosť tak, ako nám z ŠK HARGAŠOVA, poďte s nami uzavrieť sezónu v dňoch 5.-9. júla do Prahy na Prague games 2011 a podporiť hráčov v kategórii s rokom narodenia 1999 a 1995.

My tréneri, Juraj Hvozdík a Šimon Dudík, vás tam radi uvidíme! Florbal do toho!