Starší žiaci - bližšie k titulu

Tsunami Záhorská Bystrica  – Snipers     2:1

Zápas bol posledný zo štvorzápasového programu nami organizovaného kola (Tsunami Záhorská Bystrica). Na zápas sme sa zišli dosť početne - 13 hráčov a 2 brankári. Aj diváci sa posnažili. Prišlo ich 65.

Už rozcvička dávala poznať, že hráme trochu výnimočný zápas. Niet divu. Bolo to stretnutie o prvé miesto v tabuľke starších žiakov. Na chlapcoch bolo vidieť sústredenie – chvíľami až nervozita.

Hneď začiatok zápasu dal tušiť, že to bude iné než predchádzajúce zápasy. Na súpera sme sa vyrútili od prvej sekundy. Darila sa nám kombinácia, súper chvíľami nevedel, čo skôr brániť. Súperova obrana pracovala dobre, ale predsa sme nachádzali dosť priestoru smerom k ich bránke. Opačným smerom sme zachytávali rozohrávku na polovici a čo prešlo ďalej, o to sa so závidenia hodnou istotou starali obidve obranné dvojice. Náš tlak vyvrcholil v polovici tretiny. V 13. minúte po milimetrovej prihrávke pred bránu od Jakuba Lipianskeho ho korunoval blafákom Adam Záhorský (1:0). Tlačili a zodpovedne sme bránili aj naďalej, no gól sme už z tlaku v prvej tretine nevyťažili.

V druhej tretine sme začali v rovnakom duchu. Po opatrnej rozohrávke si aktéri prvého gólu úlohy vymenili a obdobnú nahrávku Adama Záhorského zužitkoval v 2. minúte Jakub Lipiansky (2:0) obdobným blafákom. Potom sme poľavili a hra sa začala vyrovnávať. Naďalej sme však dôsledne pristupovali k hráčom súpera, blokovali sme väčšinu streleckých pokusov. A čo prešlo, vyzbieral Viktor Stupla, chytajúci s veľkou istotou. Jedinú nedôslednosť v bránení na konci tretiny súper využil na prečíslenie 3 na 2 a Kordík pred Stupkom trafil presne (2:1).

Tretia tretina sa začala v duchu snahy Sniperov o vyrovnanie. Napádali vysoko, snažili sa narúšať už začiatok rozohrávky a rezultovali z toho naše protiútoky 2 na 1 a úniky. Ani jeden žiaľ v bráne neskončil. Nastrelili sme dve tyčky, jednu hornú žŕdku, pár loptičiek preskočilo hokejku v rozhodujúcom momente a jedna úplne prázdna brána, ktoré sa asi v poslednom momente sama uhla.

Na druhej strane z aktivity súpera vznikli niektoré naše nepresnosti, ktoré súper vehementne tlačil do brány. Znovu treba pochváliť našu obranu. A čo nestihla obrana dokonal Viktor v bráne. Za seba nepustil už nič, jednu loptičku zastavil na bránkovej čiare, závary po zemi zbieral, strely z diaľky lapal do čapice.

Na záver sa súper pokúsil o power play ale neuspel a ani my sme jeho prázdnu bránku netrafili.

Nadviazali sme na úspešné výsledky z minulého roku, keď sme v kategórii starších žiakov vyhrali nad Snipermi všetky tri zápasy: 6:5 a 5:0 v lige a na majstrovstvách sme vyhrali 3:2 o postup do finále.

Povedali po tretinách.

Marko Hujo:

Šance boli na oboch stranách, ale potom sme mali výhodu v podobe presilovky, ktorú sme síce nevyužili, ale zatlačili sme súpera. Na konci prvej tretiny sa hra otvorila a v 13. minúte sme z protiútoku strelili prvý gól zápasu.

Do druhej tretiny súper vstúpil agresívnejšie a s túžbou streliť vyrovnávajúci gól. Hra bola este viac otvorená a opäť sme strelili gól uz na začiatku druhej minúty druhej tretiny. Predviedli sme zopár pekných akcií, ale súper nám na konci tretiny strelil ťažko ubránitelný kontaktný gól.

Uz od prvej minuty tretej tretiny sa hralo naozaj tvrdo. Súper chcel vyrovnať a my sme chceli náš náskok zvýšiť. Mali sme viac šancí, ktoré zdvihli celé publikum, ale gól nepadol. V posledných minútach nás súper zatlačil ku našej bráne, ale nedokázali streliť vyrovnávajúci gól. Hlavne vďaka skvelému výkonu nášho brankára a skvelej obrannej činnosti celého tímu.

Samo Kubina:

Do zápasu sme išli v miernom strese, pretože  sme poznali súpera a jeho kvalitu veľmi dobre. Od začiatku sa hral tvrdý a vyrovnaný zápas. Striedali sa rýchle útoky na obidvoch stranách. Po obrovskej chybe súpera sa nám podaril dať prvý gól zápasu.

Začiatok druhej tretiny bol veľmi kostrbatý. Súper chcel silou mocou vyrovnať,ale po ďalšej chybe súpera sme dokázali dať ďalší gól. Na konci druhej tretiny sme dostali gól do šatne.

Od začiatku 3. tretiny náš súper začal hrať útočný florbal. Všetko vkladal do útoku a v obrane začal vznikať voľný priestor. Bohužiaľ sme naše šance nevedeli využiť a ku slovu sa dostal súper. 6 minút pred koncom zápasu sme sa stiahli do obrany a nechali sme hrať súpera. Po veľa pekných zákrokoch nášho brankára sme dotiahli zápas do víťazného konca.

A za divákov – Tomáš Jurica od stolíka časomiery:

1.tretina:

Naši chalani súpera prevalcovali, v každom ohľade boli lepším tímom. Súper zahrozil len málokrát, myslím, že chalani mali z 1. tretiny vyťažiť viac ako jeden gól.

2.tretina

Priebeh hry sa pomaly začal vyrovnávať, aj súper začal hroziť, no dali sme dôležitý gól na 2:0. Škoda gólu, ktorý sme dostali minútu pred koncom tretiny.

3.tretina

Sniperi začali tlačiť, my sme trochu poľavili, čoho výsledkom boli vyložené šance sniperov. No nakoniec sme to ubránili, ako to zvykneme vždycky ubrániť, Myslím že najlepší hráči dnes boli brankári a obzvlášť Viktor, ktorý nám vychytal cenné víťazstvo.