So Stupavou v PLAY OFF extraligy mužov. Zaslúžene.

Ligová komisia SZFB rozhodla kontumovať neodohraný zápas 18.kola MEX medzi Bogdau Stupava a ATU Košice v prospech Stupavy. Oba tímy urobili pre odohranie tohto zápasu veľa, oba ho chceli hrať, Stupava poskytla dostatok hracích termínov, ktoré by vyhovovali aj ATU. Chceli sme zápas s ATU KE odohrať aj skôr ako bolo jasné, že o 8.miesto už budeme skutočne v hre.

Rozhodnutie ŠTK LK SZFB (pdf)

"Od začiatku sezóny sme vedeli, že v súťaži môžeme počítať iba s malým stabilným počtom kmeňových hráčov Bogdau Stupava (2+8), ktorých sme chceli dopĺňať hráčmi na hosťovaní. 

Vzhľadom na súperov a ich skúsenosti v mex,  na počty našich hráčov a ich skúsenosti, sme si pred prvým zápasom stanovili cieľ, ktorý bol dostatočne ambiciózny, a zároveň nie velikášsky - hrať o 8.miesto po základnej časti zaručujúce premiérové play off pre Bogdau. Žreb súťaže bol pre nás priaznivý, každý víkend nám dával reálnu šancu bodovať. Družstvá sme si rozdelili na dve skupiny - nám vyrovnaných súperov a súperov, ktorých sme chceli našou hrou prekvapiť (niekedy sa nám to aj podarilo). Táto stratégia sústredenia sa predovšetkým na prvú skupinu družstiev sa nám vyplatila. Všetky družstvá v tabuľke MEX po základnej časti umiestnené na 9.-14. mieste sme v súčte vzájomných zápasov zdolali, a preto je postup do play off zaslúžený. Celosezónna spolupráca nášho klubu ŠK HARGAŠOVA ZB a extraligových mužov Stupavy tak priniesla efekt aj v M1 (udržanie prvoligovej príslušnosti), aj v MEX (play off).

Na čom však musíme do budúcnosti zapracovať, je najmä disciplína a koncentrácia, ostatné veci na ne plynulo nadväzujú. Pokúsime sa v 4F play off Hurikánov, horúcich favoritov na celkový triumf v súťaži, potrápiť a pobaviť divákov slušným výkonom"  tréner jh.

Play off MEX 2012/2013: VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava (1) - FBK Bogdau Stupava (8)

16.3. FTVŠ Lafranconi 17:30

17.3. FTVŠ Lafranconi 14:00

23.3. ŠH ZŠ Stupava 18:00

24.3. ŠH ZŠ Stupava 17:00