Nokia Kupa 2012 VÝSLEDKY

...výsledky, ktoré hovoria samé za seba:

Nokia Kupa (hu)

Nokia Kupa 2012 EREDMÉNYEK.xls

kategória 97: 3:MIESTO

kategória 00: 2.MIESTO, 11.MIESTO DNV dievčatá v ich premiére

kategória 03: 2.miesto, 9.miesto (len "vďaka" gólovému rozdielu nehral aj druhý tím o medailu)

 

Pripájame postrehy Ivany Královičovej (Devínska Nová Ves) k vystúpeniu jediného čisto dievčenského tímu na turnaji:

Dievčatá zo ZŠ Horova v DNV hrajú florbal v podstate iba dva mesiace a už majú za sebou úspešnú súťažnú priemiéru, na medzinárodnej scéne. Hoci mali “DNV dievčatá” iba minimum florbalových skúseností, nezľakli sa, keď im prišla pozvánka na turnaj do maďarského Komáromu. Posledná novembrová nedeľa pritiahla do haly v Komárome družstvá z Maďarska a Slovenska.

 

Prevládali chlapčenské tímy, niektoré boli zmiešané (napr. Záhorská Bystrica v ´03, v ´97), iba družstvo “DNV dievčatá” bolo čisto dievčenské (kategória ´00).

Osem hráčok zo ZŠ P. Horova v Devínskej Novej Vsi doplnila dvojica zo ZŠ Hargašova v Záhorskej Bystrici. Dve si dokonca trúfli posilniť chlapčenský výber v ´97 a odvaha im priniesla úspech v podobe  bronzových medailí.

Náš čisto dievčenský tím sa takisto nestratil. V konkurencii dvanástich družstiev, ktoré tvorili predovšetkým chlapci s neporovnateľne väčšími skúsenosťami, sa rozhodne nestratili. Žiaden cenný kov si domov síce nedoviezli, nebolo z toho ani umiestnenie v prvej desiatke,  ale o výsledok v tomto prípade nešlo. Dôležité je, že dievčatá ukázali chuť, odhodlanie a bojovné srdce.

DNV baby:

                                                                                                                             

keszenem szepen:) nagyon jo torna:)