Nokia kupa 2009

S družstvami našich starších prípravkárov sme sa v nedeľu 29.11.2009 zúčastnili turnaja Nokia kupa 2009 v Komárome. Na turnaj sme cestovali s dvoma tímami A a B, keďže v tejto kategórii máme dostatok hráčov.

Na turnaj kvôli chorobe nemohli pricestovať dve pôvodne prihlásené družstvá, takže sa odohral za účasti 3 tímov zo Slovenska a 3 z Maďarska.
 
 Turnaj priniesol pre naše farby zaujímavé spestrenie florbalovej sezóny. Oba naše tímy si zmerali sily so svojimi súpermi v kvalitných súbojoch.
 
 Á-čko zložené z o niečo starších hráčov ako naše B-čko odohralo 5 kvalitných zápasov s postupnou gradáciou výkonov. Nebyť zaváhania v prvom polčase zápasu so SZPK Komárom, mohla sa Záhorská Bystrica tešiť aj z druhého miesta. Na prvé sme objektívne nemali, pretože víťazní Dunai Krokodílok predviedli bezchybný výkon bez zaváhania. Celkové tretie miesto si hráči vybojovali v peknom zápase s Gajarčanmi.
 
 Zahanbiť sa nedali ani naši mladší hráči (veková kategórie pre tento turnaj bolo stanovená na chlapcov rn 98 a mladších, s dvoma výnimkami rn. 97), ktorí v niektorých prípadoch až s o 4 roky staršími súpermi bojovali počas celých zápasov, a hoci výsledky na prvý pohľad nevyzerajú až tak priaznivo, snahu , ktorú chalani predviedli si môžu brať za príklad aj ich kamaráti z A-čka. Najmä zápasy s Gajarčanmi a tímom s názvom IBK CH:) boli napínavé. Škoda nepremenených šancí na skórovanie.
 
 Vďaka za peknú nedeľu patrí všetkým rodičom hráčov, ktorí vstávali na 6.45 k autobusu alebo náš tím podporili inak, napr. aj priamo na mieste, okrem iných Mušitzovcom, Marošovi Trutzovi, Ivete Onduškovej, Leckým, Hujovcom.
 
 Maroš a Iveta majú za sebou úspešný debut v koučovaní:) vo vzájomnom zápase A a B tímu riadili lavičku A tímu.
 
 Okrem ocenenia za 3. miesto (je to spoločný úspech chalanov z A aj B, kedže spolu trénujú počas celej sezóny) si od organizátorov odniesli ocenenia aj Patrik Záblacký - člen ALL-STAR tímu turnaja a Jakub Nozdrovický za príkladnú snahu počas turnaja.
 
 Napriek výsledkom B tímu si poďakovanie zaslúžia aj títo hráči, osobitne Maťo Mušitz (brankár).
 
 Výsledky Záhorskej Bystrice:
 
 ZB A - ZB B 5:0
 ZB A - SZPK Komárom 2:3 (1:3, 1:0)
 ZB B - Dunai Krokodílok 0:11
 ZB B - TJ Sokol Gajary 2:8 (1:6,1:2)
 ZB A - IBK CH 1:1 (1:0,1:0)
 ZB A - Dunai Krokodílok 1:7 (0:4, 1:3)
 ZB B - SZPK KOmárom 0:9
 ZB A - TJ Sokol Gajary 3:1
 ZB B - IBK CH 0:3
 
 1. Dunai Krokodílok 5 5 0 0 10 bodov
 2. SZPK Komárom     5 4 0 1  8 bodov
 3. ZB A             5 2 1 2  5 bodov
 4. TJ Sokol Gajary  5 2 0 3  4 body
 5. IBK CH           5 1 1 3  3 body
 6. ZB B             5 0 0 5  0 bodov