Nielen florbalom je človek živý. TSUNAMI opäť bodovalo!!!

Tím TSUNAMI Záhorská Bystrica (v zložení Ali Kubaský, Marko Hujo, Oli Kubaský, Jožko Kubaský a Stano Hujo) sa v sobotu 6.9.2014 zúčastnil na orientačných cyklistických pretekoch MAKADO 2014.

zľava: Oli Kubaský, Marko Hujo, Stano Hujo, Ali Kubaský a Jožko Kubaský

Preteky sa tento rok uskutočnili v obci Kuchyňa v krásnom malokarpatskom teréne.

V kvalitnej medzinárodnej konkurencii sa členovia tímu TSUNAMI umiestnili na 7. mieste v kategórii OPEN so ziskom 345 bodov.

Nepoznáte MAKADO?

MAKADO sú orientačné preteky na bicykloch.

Počas časového limitu (v kategórii OPEN to boli 3 hodiny) majú pretekári úlohu získať čo najvyšší počet bodov tak, že navštívia čo najviac kontrolných stanovíšť (KS).

Kontrolné stanovištia sú ohodnotené rôznym počtom bodov, preto v týchto pretekoch zohráva dôležitú úlohu aj stratégia. Svoju trasu si určuje každý tím podľa svojich síl, orientačných schopností, logického myslenia a bodového ohodnotenia jednotlivých KS. Tím obdrží pred pretekmi podrobnú mapu Malých Karpát so všetkými KS, bodové ohodnotenie KS si tím prevezme až po odštartovaní pretekov. Za prekročenie časového limitu sa strhávajú body.

Viac o pretekoch MAKADO na stránke makado.vba.sk.

Tím TSUNAMI zvolil stratégiu zdolať kontrolné stanovištia s najvyšším bodovým ohodnotením, ktoré sa nachádzali v najťažšom, menej prístumnom teréne, na najvyšších vrchoch Malých Karpát a v Kuchynskej vodnej nádrži.

Hlavný navigátor Oli, s presnosťou satelitu GPS, zaviedol tím na všetky dohodnuté stanovištia bez jediného zablúdenia. Ale neustále šliapanie do kopca, prenášanie bicyklov v ťažkom teréne, brodenie sa blatom a zopár pádov zobralo tímu TSUNAMI veľa energie a hlavne času.

Na umiestnenie na stupňoch víťazov im nakoniec chýbalo iba 65 bodov (čo boli 2 priemerne hodnotené stanovištia!).

Avšak to, čo nechýbalo po pretekoch, bola opekačka, výborná kapustnica a dobrý pocit z tímového výkonu.

Tímu TSUNAMI gratulujeme a budeme im držať palce budúci rok.