Názory hráčov: Maťo Kubovič

Na našej webovej stránke budeme prinášať názory samotných hráčov nášho klubu na zápasy, turnaje a pod. Začíname hráčom TOP 5 na Slovensku, niekoľkonásobným hráčom sezóny v regióne Bratislavy, kapitánom starších žiakov, hráčom mužského tímu Tsunami a extraligovej Stupavy (striedavý štart).

Ako hodnotíš váš doterajší výkon v kategórií  starších žiakov ?

Zatiaľ sme odohrali  len 2 zápasy, no náš výkon proti Dragonsu nebol taký dobrý, ako keď sme hrali s Hurikánom. Aj napriek výsledku 10:4 nie sme  spokojní s výkonom, ktorému pomohla aj horšia  palubovka v hale, skackalo nám to a nemohli sme spraviť  nejakú rýchlu akciu na jeden dotyk.  Ale sme radi, že sme zápas dotiahli do víťazného konca.

V zápase s Dragonsom  si strelil  sedem gólov a v zápase s Hurikánom si dal až dvanásť gólov, za  dva odohraté  zápasy máš už 19 strelených gólov, čím to je, že sa ti darí strieľať  toľko gólov ?

S Dragonsom sme hrali v malej hale (Hala ŠDaJĽŠ Mlynská dolina ("Šturák"),  tak som strieľal a padalo mi to tam:). A proti  Hurikánu hrala päťka celoplošný florbal a takmer vždy som bol pri zakončení.

V 2. ligovom zápase  si hral najmä v obrane, ako sa ti hralo na poste obrancu ?

Chýbali nám hráči, tak sme museli zmeniť rozostavenie, skúsenejších hráčov sme dali do obrany a odtiaľ sme zakladali naše útoky a vytvárali si šancu na góly.

Myslíš,  že  sa vám podarí obhájiť titul v bratislavskej lige starších žiakov ?

Pevne v to verím, že sa nám podarí obhájiť  titul a keby sa nám to podarilo,  tak by sme sa radi pokúsili získať aj titul majstra Slovenska.

Okrem toho, že hráš žiacku kategóriu, hráš aj mužskú tretiu ligu, ako sa ti hrá v našom mužskom tíme ?

Mužská liga mi sadla, hrá sa mi dobre, máme dve celkom vyrovnané päťky a darí sa nám. Prvé zápasy nám vyšli na výbornú.

Ďalšie zápasy v M III budeme hrať s ŠK LIDO "B" Bratislava (14.1.) a o deň na to budeme hrať odvetu so Snipers Bratislava (15.1.), ako vidíš z tvojho pohľadu tieto dva  zápasy ?

Tešíme sa na oba zápasy, budú  zaujímavé. Najmä odveta so Snipers nebude pre nás ľahká, ale už sa nám ich v prvom zápase ligy podarilo poraziť a verím, že sa to podarí aj v druhom zápase.  Ak sa nám podarí vyhrať tento zápas, môže to byť významný krok k postupu do druhej ligy.

Si aj na striedavom štarte  v extraligovom tíme  Bogdau  Stupava...

Chalani zo Stupavy ma volali už dávnejšie na tréningy a neskôr sa ma opýtali, či by som si nechcel zahrať s nimi extraligu. Dlho som nad touto ponukou premýšľal,  zo začiatku som sa bál nahusteného programu, ale neskôr  som sa rozhodol, že to skúsim. Išiel som do toho hlavne kvôli zbieraniu  nových skúseností. Keď som nastúpil na svoj prvý  extraligový  zápas mal som takú malú predzápasovú trému. No čo som sa prvé striedanie oťukal , tréma zmizla a už som hral svoju hru. Druhý zápas sa mi hralo už oveľa lepšie, vedel som čo ma čaká. Podarilo sa mi aj vypracovať pár akcií, ktoré skončili gólom.

AF, upravované