Názory hráčov: Braňo Balog

Na našej webovej stránke budeme prinášať názory samotných hráčov nášho klubu na zápasy, turnaje a pod. Po Maťovi Kubovičovi dnes pokračujeme s talentovaným brankárom našich starších žiakov a mužov, Majstrom Slovenska stredných škôl 2011, Braňom Balogom.
 

Braňo, si naša nová posila od sezóny 2011/2012, predstav sa nám.

Volám sa Branislav Balog. Mám 15 rokov a bývam v Stupave. S florbalom som začínal ako desaťročný. Rodičia mi kúpili prvú hokejku a ja som začal veselo behať po ihriskuJ. Lenže po čase som zistil, že v tom nie som veľmi dobrý a vyzeralo to, že florbal budem sledovať len z tribúny. Raz však na tréning neprišiel brankár a ja som si skúsil zachytať. Rozhodne sa na mňa dalo pozerať lepšie, keď som chytal, ako strieľal. Stal som sa členom florbalového klubu FBK Bogdau Stupava. Na začiatku som bol v pozícii náhradníka. Pomaly som sa zlepšoval a po čase sa stal jednotkou na poste brankára. Za štyri roky som sa zdokonalil a ďakujem trénerovi za všetko čo ma naučil. Tento skvelý klub som len pred pár mesiacmi musel opustiť. Dôvodom bolo to, že náš tím sa rozpadol a ostalo zopár hráčov. Florbal ma však veľmi bavil a nechcel som s ním len tak skončiť. Vtedy ma kontaktovali chlapci zo Záhorskej Bystrice, či sa k nim nechcem pridať a ja som lákavú ponuku neodmietol. V novom klube som zatiaľ tri mesiace a veľmi sa mi tu páči. Mám radosť z toho, že môžem byť súčasťou skvelého kolektívu aký je v tomto tíme. Teším sa na veľa zážitkov a výhier.

Dostal si aj iné ponuky ?

Od iných tímov som ponuku nedostal. Nikto asi o mne nevedel, že som voľný hráč. Som však veľmi rád, že ma prijal tím Tsunami. (AJ MY SME RADI:), pozn. ŠK HARGAŠOVA)

Ako sa ti páči na tvojom novom pôsobisku, si so všetkým spokojný ?

V novom tíme sa mi veľmi páči. Bál som sa, že by ma klub neprijal, ale všetko prebehlo tak ako som chcel a s hráčmi, aj s trénerom, si rozumiem. Som tiež nadšený, že za nový tím môžem okrem starších žiakov  hrať aj mužskú tretiu ligu. Je to pre mňa niečo nové a môžem nabrať veľa užitočných skúseností. Už som sa zúčastnil aj nejakých turnajov a dokonca som si domov priniesol aj medailu za prvé miesto a ocenenie za najlepšieho brankára.

    

Aké boli tvoje pocity keď si prišiel na prvý tréning za tvoj nový klub ?

Na prvom tréningu som mal veľmi zmiešané pocity. Nevedel som či vôbec zapadnem to tímu, ale bol som aj veľmi rád, že konečne môžem pokračovať v tom čo ma baví. Tréner mi na prvom tréningu dal zabrať. Na druhý deň som sa len tak-tak postavil z postele. Napriek tomu som mal dobrý pocit, že som si svoj prvý tréning v novom tíme poriadne odmakal. Predviedol som to najlepšie čo som vedel a dúfam, že u trénera aj u spoluhráčov som zanechal pozitívnu vizitku.

Zatiaľ vládne u teba spokojnosť, čo ďalej očakávaš od tímu ?

Od tímu očakávam len jednu vec. Aby som sa v ňom mohol naďalej zdokonaľovať a mohol byť jeho súčasťou aj naďalej. Tiež mám jeden malý sen, zachytať si extraligu. Ale na to som ešte primladý a mám málo skúseností. Preto dúfam, že s novým tímom to raz dotiahnem až do vysnívanej extraligy.

Ako vidíš šance tímu v mužskej tretej lige ?

Zatiaľ sa nám darí. Odohrali sme tri zápasy ktoré sme dotiahli do víťazného konca. Pomohol nám k tomu aj stupavský extraligista  M. Lohazer, takže sa nám hralo fantasticky. Máme v tíme veľa mladých hráčov, ktorí sú rýchli a šikovní. Myslím, že ak v každom zápase budeme šliapať na plné obrátky a budeme v plnej zostave, mohli by sme sa posunúť aj do druhej mužskej ligy. Dúfam, že sa to podarí.

Čo si myslíš o florbalovej úrovni na Slovensku, čo by si zmenil?

Florbal sa na Slovensku stáva čoraz populárnejším a vznikajú nové tímy. O pár rokov hádam dobehneme také krajiny ako sú Česko, Švédsko alebo Fínsko. Ale musia sa odstrániť chyby, nie jedenkrát sa stalo, že napríklad na extraligový zápas neprišli rozhodcovia.

Aký je tvoj najkrajší florbalový zážitok?

Doteraz najkrajší florbalový zážitok som zažil keď som dostal svoju prvú cenu za najlepšieho brankára na turnaji. Bolo to na turnaji Stupava Cup, kde sme s chlapcami obsadili 3. miesto. Vtedy som chytal za Stupavu a hrali za nás aj traja chlapci zo Záhorskej. Na tomto turnaji sa mi veľmi darilo a bol som šťastný, že som výrazne dopomohol tímu k bronzovej medaile. 

AF (Adam Fabianek), upravované