Najlepšie florbalové vysvedčenie 4. ročník - Záhorské hody

 

Po roku sme opäť organizovali Najlepšie florbalové vysvedčenie – O pohár riaditeľky ZŠ s MŠ – prvý oficiálny florbalový turnaj na umelej tráve. Tentoraz sa odohral nielen na nej, ale aj na hladkom liatom betóne J.

V kategórii – chlapci/dievčatá s r.n. ´98 a mladší – si v rámci školy zmeralo sily päť družstiev. Každé družstvo malo 6 náhodne vylosovaných  hráčov vo veku od 7 do 12 rokov. Hralo sa o trofej, na ktorej budú mená víťazov vygravírované na úvodnom štítku a o medaily. Trofej bude vystavená v Sieni slávy nášho tímu - vstup do prvého pavilónu. Na treťom mieste sa umiestnili hráči " Farebného" družstva : Miška Janeková, Adam Baľa, Dušan Mašek, Rišo  Čorba, Leonard Haraslin, Nikola Maderová. Na druhom mieste skončili " Červení": Tomáš Trutz, Peťo Janek, Tadeáš Turanský, Maťo Mušitz, Samo Vandák a Tomáš Vaňo. Prví, a teda najlepší boli "Zelení": Marko Hujo, Tomáš Kamhal, Jožko Lecký, Samo Kubina, Šimon Šmajda, Dávid Leskovský - BLAHOŽELÁME.  Pozornosť si zaslúži Miška Janeková, ktorá dokázala v silnej konkurencii chlapcov zvíťaziť v súťaži "Najpresnejší strelec". Vyhrala dres slovenskej hokejovej reprezentácie.    

Starší hráči a hráčky, pripravujúci sa na účasť na Chance Prague Games 2010 si zahrali o prvenstvo v štvorzápase s kamarátmi z Modry. Po minuloročných Modranských hodoch prišiel 28.6. menší „bruchobôľ“ (nejde tak ani o hru, ale najmä o sprievodné komentovanie od chlapcov, bez ktorého by ostalo viac miesta na koncentráciu na zápasy a povzbudzovanie dievčat. Veríme, že v Prahe to bude inéJ). Výsledky, vrátane skóre, z dvoch zápasov medzi dievčatami a dvoch zápasov medzi chlapcami sa rátali spolu.
Chalani v svojich zápasoch zvíťazili 7:2 a 7:6. Dievčatá v „minimálnej zostave“ statočne čelili nielen súperovi, ale aj vysiľujúcemu slnku. Nakoniec prehrali 0:3 a 0:7. Modranci tak hodovali u nás s lepším celkovým výsledkom +4 góly a odniesli si domov trofej. Gratulujeme. O rok sme tu s Vysvedčením znovu.