Majstrovstvá Slovenska staršej prípravky

8. a 9. 6. 2013 sme sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska staršej prípravky v Turanoch. Postup nám zabezpečilo druhé miesto v regionálnej bratislavskej lige. Organizačne dobre zabezpečený turnaj poznačili neskúsení rozhodcovia, ktorí množstvom chýb ovplyvňovali priebeh zápasov. Na vrcholných podujatiach by sa podobná situácia nemala stávať!  

Turnaja sa zúčastnilo 8 najlepších tímov z líg celého Slovenska.  

Tsunami Záhorská Bystrica nakoniec skončila na siedmom mieste. Je to pre nás neúspech, lebo cieľ bol semifinále. Všeobecne ale musím zhodnotiť, že naše výkony neboli zlé a pri troche športového šťastia sme mohli hrať o medaily. Určite platí, že aj v tejto kategórii udržiavame kontakt s absolútnou špicou Slovenska. Naše nedostatky - ako aj v mladšej prípravke - sú: slabá sústredenosť na zápas, nedodržiavanie trénerových pokynov, slabá zapálenosť pre víťazstvo. Určite je v našej hre cítiť aj absencia veľkej športovej haly v Záhorskej Bystrici!!! 

Zľava: Rišo Čorba, Andrej Prepík, Marko Hujo, Jakub Mikletič, Tomáš Chvála, Samo Kubina, Šimon Šmajda, Alex Pavlikovský, Peťo Janek a na zemi leži náš najlepší hráč turnaja - brankár Adam Iša.

Naše výsledky

Skupina:

FBK Turany - Tsunami ZB 5:3

Tsunami ZB - FBC LEV Narnia 6:4

Tsunami ZB - FBC Mladosť Trebišov 2:6

Súboj o 5.  až 8. miesto:

Tsunami ZB - Grasshoppers Žilina 4:6

Súboj o 7. miesto:

Tsunami ZB - FBC LEV Narnia 8:0