Mälarenergicup 2017: 4f konečnou.

Napriek tomu vydarený predĺžený víkend vo Västerås-e a množstvo zážitkov z turnaja. Ďakujeme za reprezentáciu klubu a pár slov trénera na záver:

Zabezpečenie a logistika turnaja boli na vysokej úrovni, hralo sa min v 10 halách, každá mala 2 až 4 ihriská, ubytovanie a strava v hoteloch, či školách boli na slušnej úrovni a cestovanie lokálnou dopravou zabezpečovalo jednoduchý presun medzi športoviskami.

Prívetivá atmosféra, ochota ľudí, spolu s pekným centrom mestečka podporili celkovú spokojnosť účastníkov turnaja, každý odchádzal z turnaja s pozitívnymi zážitkami.

Zúčastniť sa turnaja bolo pre naše družstvo veľkou skúsenosťou, mali sme predovšetkým možnosť porovnať podmienky pre florbal, popularitu florbalu a všeobecne prístup k športu vo Švédsku. Možeme povedať, že i napriek rozdielom v podmienkach športovania nie sme v mládežníckych kategóriách veľmi vzdialení od švédskeho systému hry. Tieto rozdiely sú pre nás poučením, budeme sa na ich odstraňovanie sústrediť na našich tréningoch. Ďakujem chlapcom za to, že môžeme byť na nich hrdí, a že ukázali, že aj na Slovensku vieme hrať florbal.

Naše družstvo:

hráči: Vitek Jakub, Kamenec Samuel, Kuruc Adam, Michálek Andrej, Mihok Michal, Pavlík Patrik, Schätzel Marek, Skovajsa Pavel, Varinský Michal, Bajzík Marko, Straka Tomáš, Záhorský Adam

tréneri: Heckl Marián, Pavlík Rastislav

Výsledky:

4F vs Tyresö Trollbäcken IBK 2:5


Základná skupina:

2:1 vs IBF Göteborg

4:1 vs IK Sätra

5:4 vs Bele Barkarby 2


Pohoda v Štokholme: