Majstrovstvá Slovenska mladšej prípravky

V sobotu 1. júna sme sa ako víťaz bratislavskej ligy BAMP 2012/2013 zúčastnili majstrovstiev Slovenska mladšej prípravky v Dolnom Kubíne. Šesť najlepších tímov Slovenska bolo rozdelených do dvoch skupín po troch tímoch.  

Hneď v prvom zápase nás čakal jeden z favoritov Grasshoppers. Prvý polčas zápasu nebol z našej strany dobrý a než sme si zvykli na veľké ihrisko, prehrávali sme 5:0 a bolo rozhodnuté. Po prestávke ale nastúpili chlapci a skvelá Kika, ktorá dala parádny gól, ako vymenení a boli sme súperovi v druhom polčase vyrovnaným súperom herne aj výsledkovo.

V druhom zápase sme s ďalším favoritom na medailu ATU Košice začali vynikajúco a nad favoritom sme viedli. Košičania však zmenenou taktikou – hlavne strelami z diaľky pod brvno - otočili zápas.

V zápase o celkové piate miesto na nás čakal náš rival z bratislavskej ligy Narnia a úloha obhájiť pozíciu majstra Bratislavy. Tento zápas sme nakoniec perfektne zvládli. Od prvej minúty sme nenechali nič na náhodu a celý zápas sme viedli a udržiavali si náskok. Na konečných 6:4 súper upravil dvoma gólmi až v závere.

A tak sme sa mohli tešiť z víťazstva a celkového piateho miesta na Slovensku, ktoré možno označiť za výsledok výbornej tímovej práce hráčov, trénerov a rodičov. Deti nechali na ploche srdce aj všetky sily - ráno sme vyrážali na MS o 5.15 hod a potom absolvovali trojhodinovú cestu autami.

Vo víťaznej nálade sme si pozreli finálový zápas, v ktorom sa stretli dva košické tímy Florko a ATU. Pre deti, ale aj pre rodičov to bol zážitok, mnohé akcie boli ako z učebnice.

Víťazom sa nakoniec stalo Florko Košice, súperi z našej skupiny brali druhé miesto - ATU a tretie miesto - Grasshoppers. 

Môžeme povedať, že pre naše deti to bola veľká škola florbalu.

Veľká vďaka patrí obetavým rodičom Radana Mitašíka, Kuba Vokála a Filipa Čajágiho za odvoz a starostlivosť o deti počas dňa. Obvzlášť veľké „ďakujeme“ patrí Jožkovi Kubaskému a Peťovi Jánimu za spoločný koučing tímu v zápasoch, odvoz a vedenie počas celého dňa, keďže ligový tréner nemohol nakoniec na turnaj cestovať.

Ale poďakovanie ide aj ostatným rodičom našich florbalistov za to, že svoje deti vedú k športu.

Zatiaľ sme limitovaní veľkosťou našej školskej telocvične, ale po voľnejších tréningoch, ktoré sme viedli hlavne za účelom, aby sa deti s florbalom zoznámili a zistili, či ich bude baviť aj dlhodobejšie, sa úpravami tréningov so zameraním na rozohrávku a zvýšenie atletickosti a výmenou účasti na niektorých turnajoch za tréningy vo veľkej hale, budeme chcieť na majstrovstvá Slovenska dostať aj o rok a súťažiť aj o vyššie priečky.

jk,pj,jh

 

Výsledky Results MS MP1213.pdf