Ligová sezóna 2009/2010 je už za nami !

 Aj v školskom roku 2009/2010 sme boli zapojení  v dlhodobých florbalových súťažiach.  Päť družstiev v rôznych vekových kategóriách absolvovali desiatky ligových zápasov.

 Staršia prípravka (chlapci s rokom narodenia 1998 a mladší):

umiestnenie: 4. miesto
počet družstiev: 4
bilancia: 1 víťazstvo, 1 remíza, 4 prehry 
tréner: Šimon Dudík

tréner: „ Po výborných prípravných zápasoch sme si na začiatku sezóny kládli najvyššie ciele. Ešte po prvom zápase, kedy sme bez problémov porazili SeaHorses 12:10, sme si nič iné ako medaily nepripúšťali. Žiaľ, sezóna nám nevyšla celkom podľa našich predstáv. Nasledovali síce vyrovnané zápasy, ale väčšinou  sme ťahali za kratší koniec. Podpísalo sa pod to viacero vecí: nedisciplinovanosť hráčov na tréningoch a zápasoch, prílišná individuálnosť niektorých žiakov, ale najmä brankárska nestálosť. Väčšina našich hráčov môže aj v budúcej sezóne hrať v tejto vekovej kategórii, jednoznačne si dávame iba tie najvyššie ciele.“  
Podrobné štatistiky tu: BASP09-10

Mladší žiaci (chlapci a dievčatá s rokom narodenia 1996 a mladší):

umiestnenie: 1. miesto - VÍŤAZI
počet družstiev: 8
bilancia: 14 víťazstiev, BEZ PREHRY A REMÍZY
tréner: J. Hvozdík

tréner: "Podarilo sa nám obhájiť minulosezónne prvenstvo, a to dokonca bez jedinej prehry. Je to o to cennejšie, že sa náš minulosezónny víťazný tím rozdelil, časť hráčov hrala už len za starších žiakov a o prvenstvo tak dostalo možnosť súťažiť až 22 hráčov z troch rôznych kategórií - mladší žiaci, staršia prípravka chlapci a aj mladšie žiačky. Okrem tímového úspechu (napr. aj prvenstvo v najnižšom počte trestných minút)naši hráči uspeli aj individuálne: najlepším hráčom, strelcom a asistentom sa stal Martin Kubovič s rekordnými 85 bodmi (50 gólov + 35 asistencií) a najlepším brankárom Simon Sedláček s vynikajúcim priemerom iba 2,4 gólu na zápas. Nezaostali ani ďalší hráči (napr. ďalší dvaja hráči v prvej sedmičke bodovania Denis Jakubík, Lucien Haraslín ),a tak môžme hovoriť jednoznačne o "našej sezóne". Pred nami sú ešte Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov 22/23.5.2010 v Žiline, kde, žiaľ, v oklieštenej zostave zabojujeme o obhajobu minuloročného 3. miesta."
Podrobné štatistiky tu: BAMZ09-10

Mladšie žiačky (dievčatá s rokom narodenia 1996 a mladšie):

umiestnenie: 3. miesto
počet družstiev: 3
bilancia: 1 remíza, 5 prehier
tréner: J. Hvozdík 

 

tréner: " Náš cieľ skončiť minimálne na  druhom mieste sa nám splniť nepodarilo. Dve tesné prehry nám skomplikovali situáciu. Úzky káder a zranenia hráčok v tom najnevhodnejšom čase sa podpísali pod náš výsledok.   Hráčky však počas celej sezóny pristupovali k florbalu so zanietením, príležitosť využili aj dve hráčky staršej prípravky dievčat, a aj preto to, čo sa nám nepodarilo výsledkovo v lige sme si vynahradili napr. na nami organizovanom medzinárodnom turnaji Januárový pohár dievčat, kde sme skončili na výbornom druhom mieste z 5 tímov a dokázali sme poraziť naše ligové súperky zo Stupavy. To, že hráčky hrať vedia a florbal ich baví, ukázali dievčatá aj v kategórii mladších žiakov, kde majú svoj podiel na prvom mieste. Škoda zranenia brankárky Nikoly Gulabovej, ktorá by aj v kategórii chlapcov patrila k najlepším brankárom a poriadne konkurovala Simonovi Sedláčkovi. Individuálne sa presadila 5. miestom v bodovaní hráčok súťaže Barbora Bilačičová s 10 bodmi (9 gólov + 1asistencia). Tri hráčky: Krajčírová, Bilačičová, Gašparová sa zúčastnia aj Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov. Je cťou trénovať takýto tím".

Starší žiaci(chlapci a dievčatá s rokom narodenia 1994 a mladší):

umiestnenie: 4. miesto
počet družstiev: 9
bilancia: 10 víťazstiev, 1 remíza, 5 prehier
tréner: J. Hvozdík

tréner: " Časť minuloročných majstrov - mladších žiakov prešla do tejto vyššej kategórie. Pred sezónou sme si povedali, že akákoľvek medaila by bola fajn, ale konkrétny výsledkový cieľ sme si nestanovili. Po prvej polovici sezóny, ktorú sme odohrali bez prehry, sme však boli v hre ešte aj o titul. Žiaľ, slabšia druhá časť súťaže nás o medailu pripravila. Skončili sme na 4. mieste. Vybojovali sme si právo účasti na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov, ale nezúčastníme sa ich, nakoľko naša tímová dohoda znela, že na ne pôjdeme, ak získame medailu. Opäť okrem tímového vystúpenia zaknihoval indviduálny úspech aj náš hráč Martin Kubovič, ktorý sa stal najlepším asistentom a hráčom súťaže s 56 bodmi (30 gólov + 26 asistencií). V prvej päťke bodovania skončil aj Erik Rác. Náhradou pre tím za neúčasť na MS starších žiakov bude ich vystúpenie (spolu s družstvom dievčat G14 a chlapcami B12) na medzinárodnom turnaji v Prahe - Pražských hrách - 6.-10.7.2010."
Podrobné štatistiky tu: BASZ09-10

Muži

umiestnenie: 4. miesto
počet družstiev: 6
bilancia: 4 víťazstiev, 0 remíza, 6 prehier
tréner: Dudík

tréner: " Chcem poďakovať všetkým chalanom, ktorí si aj napriek pracovnej vyťaženosti našli čas a dôstojne reprezentovali náš klub.  Svoju úlohu si splnili na 100%. Neurobili sme si hanbu a zabezpečili sme kontinuitu pre mladých - našich odchovancov. "
Podrobné štatistiky tu: MIII 09-10