INTER CUP 2010 - jeden gól od prvenstva

 V rámci rozvoja florbalu na Slovensku a spolupráce s blízkymi krajinami sa spolu s klubom SZPK Komárom pokúšame rozbehnúť Interligu, ktorej by sa zúčastnili slovenské a maďarské tímy ( na začiatku). Nakoľko jej rozbehnutie je reálne až od budúcej sezóny, v tejto nám príde vhod účasť na viacerých medzinárodných turnajoch. Prvým takýmto podujatím bol turnaj Inter Cup 2010 27.2. v Trenčíne, na ktorého organizácii sme sa podieľali. Druhým by mal byť turnaj v Komárome na konci apríla. Na oboch turnajoch by sa mali zísť aj tí istí súperi, medzi ktorými by tak mohlo ísť o akúsi skrátenú formu interligy.
  Turnaj v Trenčíne nám umožnil zahrať si kvalitný florbal so súpermi z Trenčína A/B a tradičnými rivalmi Sokol Gajary a SZPK Komárom. Na turnaj mladších žiakov s rokom narodenia 1996 a mladšími sme cestovali v zaujímavej zostave siedmich mladších žiakov, jedného hráča staršej prípravky chlapcov a dvoma mladšími žiačkami.
   V prvom zápase sme si poradili s Trenčínom B bez problémov 5:3. Svoje miesto si zastúpili všetci hráči. V zápase so SZPK Komárom hráči pridali ešte niečo navyše a vyhrali sme po zodpovednom výkone 4:2. Výsledok nás posúval do boja o celkové prvenstvo. Ale ako sa už niekoľkokrát stalo, hoci sme porazili SZPK, aj tak sme ostali v konečnom poradí pod nimiJ.
   V zápase s Trenčínom A sme totiž nevedeli prekonať dobre chytajúceho brankára domácich a podľahli sme „mu“ 2:3. Takéto skóre nám komplikovalo cestu za víťazstvom na turnaji, ale ešte stále sme to mali na svojich florbalkách. Stačilo poraziť Gajary a fandiť SZPK, aby v záverečnom zápase porazilo domáce A-čko.
   Posledný krok býva najťažší, žiaľ, potvrdilo sa to v našom prípade. Zápas s Gajaranmi nám nevyšiel podľa predstáv a po 2. polčase, strávenom výhradne na polovici súpera sme len remizovali 1:1 (klobúk dole pred brankárom Sokola, výkon na jednotku s hviezdou), hoci sme na ihrisku vypustili „ dušu v tom boji divokom“ a odchádzali z ihriska so svalovicou.
   V poslednom zápase dňa Trenčín A – SZPK „nám“ už teda o nič nešlo, byť druhí, prípadne tretí už nebolo dôležité. SZPK podľa predpokladov zdolal Trenčanov 3:2. Jeden gól, či už v zápase s Trenčínom A alebo so Sokolom by nám priniesol rozhodujúci bod do tabuľky.

Poradie v Inter Cup-e je teda nasledovné:

1. SZPK Komárom                                       4 3 0 1 6 bodov
2. ŠK 1. FBC. Trenčín A                               4 2 1 1 5 bodov
3. Tsunami ŠK HARGAŠOVA ZB               4 2 1 1 5 bodov
4. TJ Sokol Gajary                                        4 1 2 1 4 body
5. ŠK 1. FBC. Trenčín B                              4 0 0 4 0 bodov