Florbal na prelome rokov

Pozornosť vo florbale sa na začiatku decembra sústredila na Majstrovstvá sveta žien, ktoré hostila Bratislava 1.-9.12., na ktorých reprezentantky Slovenska dosiahli historický vynikajúci výsledok - 5.miesto.

Až po MS sa jednotlivé družstvá mládeže a dospelých vrátili k svojim dobre rozbehnutým ligám.

Extraligisti Záhorskej Bystrice naďalej pokračovali v kvalitných výkonoch a nad svojimi súpermi v mužskej a juniorskej súťaži vyhrali.

Mužom patrí po decembri priebežná 2.priečka. O najlepšie umiestnenie po základnej časti a výhodu pri play off pôjde v každom jednom zo zostávajúcich zápasov, ale najmä v domácom súboji 20.1.2018 s doterajším lídrom tabuľky TJ A - FbO Nižná. 

Nový rok začali 7.1. takisto víťazne a opätovne boli lepší v súboji s minuloročným finalistom Florbalovým klubom AS Trenčín.

Juniori v svojej extralige, po decembrových víťazstvách doma nad 1.FBC Florbal Trenčín a Florbalovým klubom AS Trenčín, sa najbližšie predstavia dvoma zápasmi cez víkend 20./21.1. proti florbalistom z Mútneho a Žiliny.

Sviatky oslávili na 1.mieste tabuľky, ktoré ostáva ich cieľom. Po januárových zápasoch na severe Slovenska sa doma predvedú až vo februári, kedy privítajú aj svojho prenasledovateľa FaBK ATU Košice. Po tesnej prehre s týmto súperom na jeseň 2017, jedinej v doterajšom priebehu extraligy juniorov, pôjde o napínavé stretnutie, v ktorom sa rozhodne o najvyššie nasadenom družstve do play off.

Obe extraligové družstvá svojimi výkonmi potvrdzujú poctivý tréning a chuť dosiahnuť výborné umiestnenie aj po skončení play off.

Družstvá mládeže tiež ukazovali, že ich florbal baví, a že čas strávený v telocvični, nie je stratou času. S výnimkou dorastencov, ktorí sa vrátili na palubovky 13.januára po dvojmesačnej prestávke, sa v decembri predviedli všetky družstvá Tsunami.  Stále platí, že klubovým cieľom je zúčastniť sa v každej kategórii mládeže Majstrovstiev Slovenska. V staršej prípravke a mladších žiakoch, pri ktorých sa na majstrovstvá stačí prihlásiť, ide najmä o to, aby všetci zúčastnení mali pocit, že florbal v prevedení Tsunami dáva zmysel. A on dáva. V starších žiakoch sú obe družstvá na priečkach pre play off, s otvorenou šancou sa na majstrovstvá prebojovať. A aj keď dorast mal dlhšiu prestávku, niektorí hráči tohto tímu počas decembra odohrali zápasy v extralige juniorov, niektorí v starších žiakoch, takže dorast bude nabudený pokračovať v snahe postúpiť na záverečný turnaj z prvého alebo druhého miesta svojej ligy.

Okrem zápasov, v ktorých sa prideľovali ligové body, klub organizoval tradičné vianočné turnaje pre hráčov, ich rodičov, príbuzných, kamarátov. Svoje umenie v hraní florbalu predviedli desiatky florbalistov, malých aj veľkých, niektorí sa predviedli aj prostredníctvom svojho cukrárskeho a pekárskeho umenia. Všetkým zúčastneným obe stránky turnajov chutili. Prípravkári si chuť spravili aj na príjemnom Snipers Bratislava pripravenom Mikulášskom turnaji v Petržalke.

Veselo, ako končil rok 2017, sa rozbehol aj nový rok 2018. Prípravkári s rokom narodenia 2008 a 2009 sa 6.1. zúčastnili turnaja 2nd Budapest Open Floorball Tournament, ktorý v konkurencii 4 maďarských tímov z Budapesti, Komárna, presvedčivo vyhrali.

A celý rok, ako doteraz, sa bude niesť v duchu kampane Tsunami Skóruj a pomáhaj / Tsunami Score and Help, v ktorej spolupracujeme s Organizáciou muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike.

Nech nás / vás florbal baví aj naďalej, PF2018

všetky zápasy líg SZFB

2nd Budapest Open Floorball Tournament