Bystrickí florbalisti v I. celoštátnej lige mužov M1! Spoločne s mužmi Stupavy k ešte lepším výsledkom.

V minulej sezóne naši florbalisti postúpili po výborných výkonoch z prvého miesta svojej súťaže do I. celoštátnej ligy M1 2012/2013, keď postup do vyššej súťaže si zabezpečili 15 víťaznými zápasmi so 16 možných. Mladé družstvo Záhorskej Bystrice si v nadchádzajúcej sezóne zmeria sily s kvalitnými  tímami, z ktorých viaceré majú ambíciu postupu do najvyššej ligy – extraligy. Popri B tímoch extraligových družstiev Hurikán Bratislava, 1. FBC Trenčín, Grasshoppers Žilina, preveria pripravenosť bystrického družstva florbalisti zo Slávie Nitra, M-Šport Trenčín, FBC Šaľa, N-Sport Zvolen, VPV Lipany a známi súperi z Lido Bratislava, TJ Sokol Gajary a florbalisti jedného z favoritov súťaže TJA-FbO Nižná.

Sezóna 2012/2013 bude určite náročná. Záhorskú Bystricu bude reprezentovať mladé družstvo pozostávajúce z odchovancov klubu ŠK HARGAŠOVA ZÁHORSKÁ BYSTRICA (väčšinu hráčov tvoria chlapci narodení v rokoch 1995 - 1997). Turnajový systém ligy neumožňuje úplne pokračovať v tradícii pravidelne hraných domácich zápasov, na ktorých sa v minulej sezóne začala formovať početná skupina fanúšikov, no o zápasoch konaných v Bratislave budeme včas informovať a veríme, že si nielen Bystričania nájdu na tribúnach svoje miesto. Prvé zápasy M1 odohrajú naši florbalisti už v druhej polovici septembra.

Do súťaže náš tím nevstupuje bojazlivo, ale ani prehnané očakávania v našej kabíne nebudú mať miesto. Vzhľadom na spomínanú vekovú skladbu hráčov, skúsenosti, ktoré objektívne mohli v tomto veku dosiahnuť, by nebolo správne hovoriť o postupe do najvyššej súťaže už v prvom roku účinkovania v M1, hoci postup do extraligy je samozrejme našim cieľom. Kvalita, ktorú hráči Bystrice dlhodobo ukazujú na florbalových ihriskách, nám však nedovoľuje krčiť sa niekde v kúte. Budeme sa snažiť skončiť čo najvyššie, príjemne prekvapiť samých seba, ale veríme, že ruky a nohy nám nebude zväzovať tohto-sezónny cieľ udržať sa v M1 a pripravovať sa na útok na extraligu v najbližších sezónach.

Úspech mužského celku má vplyv aj na bystrickú florbalovú mládež. V nastávajúcej sezóne budú Záhorskú Bystricu reprezentovať štyri družstvá v detských kategóriách: mladšia a staršia prípravka, mladší žiaci a dorastenci.

Informácie o náboroch do jednotlivých tímov, tréningoch a zápasoch nájdete na internetovej stránke klubu www.tsunami2006.eu

Aj preto, aby sme v sezóne 2012/2013 dosahovali aj naďalej vynikajúce výsledky napr. v mužskej a dorasteneckej kategórii, od 15.8. trénujeme spoločne s extraligovým tímom Bogdau Stupava. Pod našim trénerským vedením by mali spoločné tréningy vyústiť k udržaniu sa Záhorskej Bystrice v M1 a k dosiahnutiu miesta v základnej extraligovej tabuľke chalanmi zo Stupavy, ktoré by im zaručilo miesto v play off. Táto spolupráca je len logickým vyústením minuloročnej vzájomnej pomoci, ktorá spočívala v striedavých štartoch hráčov oboch klubov v M3, resp. extralige mužov, a ktorá bolo prospešná pre oba kluby. Ak sa nám bude dariť, môžeme sa stať v krátkom časovom horizonte ešte kvalitnejšími súpermi pre napr. bratislavské extraligové kluby. Spájajú sa majstri Slovenska s majstrami Slovenska v kategóriách mládeže. Je čas posunút sa vyššie. Kooperácia pomôže aj našej mládeži, ktorá už teraz patrí k dominantným florbalistom v bratislavskom regióne a patrí aj k slovenskej špičke. Vidieť výborné zápasy svojich starších spoluhráčov - odchovancov Záhorskej Bystrice, Stupavy v podstate každý týždeň od septembra do apríla, mať možnosť sledovať dva špičkové tímy spolu na tréningoch, to nezažijú mladí hráči v každom klube v Bratislave, na Slovensku. Držme si navzájom palce, aby sa naše ciele naplnili.

Bogdau Stupava Extraliga mužov MEX 2011/2012       G/A MEX

 

SŠ Metodova: Majster Slovenska v celoslovenskej súťaži stredných škôl 2011! 5 chalani Bogdau Stupava. Gratulujeme ešte raz aj