EXEL ZŠ CUP 2009/2010 - tesne pred bránami Košíc

 

Aj tento rok sme sa zúčastnili najväčšej školskej súťaže vo florbale EXEL ZŠ CUP. Prihlásili sme doteraz najviac tímov, načo sme v konečnom dôsledku doplatili. Napriek tomu nás dievčatá a chlapci v kategóriách  5. - 7. ročníkov a chlapci 8.  - 9. ročníka  reprezentovali dôstojne. Všetky tri tímy postúpili z okresných kôl do krajských.

Najľahšiu cestu do krajského kola mali dievčatá. Jediného súpera z okresného kola porazili a zabezpečili si postup: ZŠ s MŠ Hargašova - Spojená škola Tilgnerova 9:3.
25.11.2009 sa uskutočnilo krajské kolo v Stupave na ZŠ Kpt. Nálepku. Naše výkony poznačili dva rozhodujúce faktory: kvôli chrípke nám nenastúpili dve kľúčové hráčky Rebeka a Klaudia  a veľmi nám chýbala aj Barbora, ktorá ako ôsmačka nemohla hrať v tejto kategórii. Po výsledkoch 6:12 so Stupavou a 2:3 s víťazkami zo ZŠ Černyševského sme skončili na treťom mieste.

Okresné kolo mladších žiakov (5.-7. ročník) sme zorganizovali na našej škole. V konkurencii piatich škôl sme si vybojovali druhé postupové miesto.
Výsledky : ZŠ s MŠ Hargašova - Spojená škola Tilgnerova 4:5
               ZŠ s MŠ Hargašova - Gymnázium L. Sáru 3:2
               ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ Veternicová 10:0
               ZŠ s MŠ Hargašova - ZŠ s MŠ Malokarpatské námestie 7:1
Krajské kolo v tejto kategórii sa uskutočnilo 1.12.2009 v Stupave. My sme sa ho nemohli zúčastniť pre chorobu p. učiteľa Dudíka - čo nás veľmi mrzí, lebo práve v tejto kategórii sme patrili medzi najväčších favoritov na postup do Košíc!

Starší žiaci (8. - 9. ročník)  sa stretli v okresnom kole až so šiestimi školami. Po štyroch víťazstvách, jednej remíze a prehre sme do krajského kola postúpili z druhého miesta. Krajské kolo sa konalo na ZŠ Černyševského za účasti  šiestich družstiev. V podstate sa tu stretli tímy z ligovej súťaže starších žiakov (ZŠ Černyševského - Seahorses, ZŠ Kpt. Nálepku - Bogdau, ZŠ Žitavská - Lido, ZŠ Hargašova - Tsunami). Výnimku tvorili: Súkromná škola Esprit a ZŠ Dr. M. Hodžu. Družstva boli rozdelené do dvoch skupín a len prvý zo skupiny hral o prvé miesto, a teda postúpil do Košíc. Nemilosrdný systém nás potrestal hneď v prvom zápase, kde sme sa stretli s Espritom víťazom okresného kola (v okresnom kole sme s nimi remizovali). Po napínavom boji sme tesne prehrali 6:5. Náš osud bol spečatený. V ďalšom zápase sme porazili ZŠ Dr. M. Hodžu 9:1 a v súboji o 3. miesto sme prehrali so Stupavou 4:2 - posledný gól sme dostali do prázdnej bránky počas power-play. Celkovým víťazom sa stal Esprit - držíme palce v Košiciach.