Dvakrát strieborní

5.5. sme urobili úspešný krok do ďalšej časti sezóny. Na našom 6. Najlepšom florbalovom vysvedčení sme získali dve druhé miesta.

V kategórii 2000 a mladší sme nastúpili s dvomi družstvami, ktoré odohrali celý turnaj so srdcom a chuťou. Nakoniec nás iba jeden gól v zápasoch so SZPK a so Stupavou delil od celkového triumfu, resp. bronzových medailí, dosiahli sme tak na striebro a 4.miesto. Víťazstvo si odniesli hráči SZPK Nokia Komárom, ktorí vyhrali všetky svoje zápasy. Na 3.mieste finišovali nádeje Bogdau Stupava, zahanbiť sa nedali ani malí florbalisti zo Sokola Gajary. Najlepším hráčom turnaja v tejto kategórii sa stal náš Alan Kubaský.

V kategórii 2000 a mladší nás naopak jeden strelený gól navyše posunul na celkovú druhú pozíciu, pred SZPK Nokia Komárom, ktorej hráč Marcell Velencei je najlepším hráčom v tejto kategórii. Z prvenstva sa zaslúžene tešili hráči 1.FBC Trenčín, ktorí prešli turnajom bez zaváhania a svoje víťazstvo potvrdili v strhujúcom poslednom zápase dňa so SZPK. Aj Snipers Bratislava a Seahorses Bratislava prispeli svojou hrou ku kvalitnému športovému zážitku pre prítomných divákov. Družstvo Záhorskej Bystrice si týmto turnajom spestrilo prípravu na nadchádzajúce Majstrovstvá Slovenska starších prípraviek, ktoré už tento víkend 12./13.5. privítajú v Košiciach.

Ďakujeme všetkým zúčastneným. Tešíme sa na vás aj o rok.

Výsledky/Results