Dohrávka 5. kola dorasteneckej ligy - bližšie k titulu

Tsunami Záhorská Bystrica  - Snipers  8:7

Tak sme sa konečne dostali k tomu, aby sme si zahrali vyrovnaný zápas. Prišli ku nám Sniperi na dohrávku 5. kola. Na všetkých zúčastnených bolo poznať, že sa hrá o 1. miesto v dorasteneckej lige. Ešte aj na rozhodcoch bolo badať nezvyklé sústredenie.

Začalo sa zostra. Hráči si nedarovali ani centimeter hracej plochy. Vysoko sa napádalo, rýchlo sa behalo, každá chybička na oboch stranách hrozila gólom. Prvý sa presadil Mates Němec po nahrávke od Tomáša Juricu (1:0). Gól nás mierne uspal a nechali sme súpera vyrovnať (1:1) a na konci tretiny dokonca ísť do vedenia (1:2).

V druhej tretine sme ale mali hokejky – florbalky nabrúsené lepšie. Najprv si Mates Němec s  Tomášom Juricom úlohy vymenili a Tomáš vyrovnal (2:2), z ďalšej akcie Juricovi pre zmenu prihral na gól Marek Mekota (3:2), po buly sa o 9 sekúnd neskôr presadil Dominik Paták (4:2) po nahrávke od Davida Leskovského a o dve minúty nato extra porciu zavŕšil znovu David po individuálnej akcii (5:2). Súper si vzal Time out a špekuloval, ako zastaviť oneskorenú vianočnú nádielku. Škoda, že sme práve vtedy poľavili. Ešte jeden gól a boli zrelí na uterák. Tesne pred koncom tretiny z chyby pri striedaní Sniperi znížili (5:3).

Tretiu tretinu sme začali nekoncentrovane. Po dvoch minútach súperi znovu znížili (5:4) a narástli im krídla. Ešteže si David Leskovský nezabudol doma nožničky a v 6. minúte ich zas pristrihol (6:4). Ale nepoučili sme sa. Z ďalších dvoch chýb sme v priebehu 10. minúty dvakrát inkasovali (6:6). V 13. minúte zatrúbil do útoku Tomáš Jurica (prihral mu David Leskovský 7:6) a o minútu nato trúbil Tomáš ďalej, tentokrát po nahrávke od Mareka Mekotu (8:6). Asi nám bolo súpera ľúto, a tak sme mu dovolili znížiť 4 minúty pred koncom (8:7). To nevydržali tréneri a zobrali si Time out. Potom sme sa už sústredili na hru a ani v záverečnej power play sme nenechali súpera nič urobiť.

Zápas bol chvíľami až nezvykle tvrdý, ale férový. Nemuselo sa vylučovať a ani rozhodcovia zbytočne nekúskovali hru.

Všetci sme si pochvaľovali, konečne to nie je hra na jednu bránu. Škoda, že takýchto zápasov nie je v lige viac.