13. kolo starší žiaci

Florpédo Bratislava Black  - Tsunami Bratislava  0:13

Po dvoch týždňoch pokračovala liga starších žiakov kolom v športovej hale Elán. Na zápas prišiel úplne vynovený brankár Jakub Mikletič – s novou výstrojou. Tak sme ju s ním chceli nejako osláviť.

Začali sme síce rýchlo, ale neproduktívne. Behali sme, ale málo. A súperovi, zabetónovanému pred vlastnou bránou stačilo strkať hokejky do našich striel a prihrávok. Dokonca sme súperov nechali „pokrstiť“ Jakubovu novú výstroj, keď sme ich pustili k dvom-trom strelám.

Súperovu bránku odklial v 12. minúte Juro Bendík, ktorému po kľučke nahral Radan Mitašík a Juro zľava trafil (1:0).

O dve minúty sa rozhodol Samo Kubina upokojiť hru a po sóle zvýšil (2:0).

Necelú minútu na to Marek Schätzel prešprintoval obrancu a spätnou prihrávkou pred bránu ponúkol zlepšenie štatistík Jakubovi Fegyveresovi (3:0).

V prestávke pred druhou tretinou sme si povedali, že skúsime viac kombinovať.

A hneď z prvého útoku sa zadarilo poskladanej útočnej dvojici Radovan Horák a Pavel Skovajsa predviesť akciu na jeden dotyk a toľko sa ponúkali, až Radko vystrelil a odrazenú loptičku Pavlík dorazil (4:0).

V tretej minúte Jakub Fegyveres a Marek Schätzel znova ukázali, že im to spolu ide. Marek zašprintoval, Feďi sa dobre uvoľnil a tentoraz ‘poďakoval’ Marekovi spätnou prihrávkou pred prázdnu bránku (5:0).

V 13. minúte rozohral Samo Kubina dlhý pas presne na čepeľ Igora Jakubíka a ten sa potešil gólovému zápisu (6:0).

Pred treťou tretinou sme dostali príkazom zrýchliť. Zrýchliť pohyb, zrýchliť prihrávky, zrýchliť streľbu.

Najtrv nestihol dostriedať Radan Mitašík, ale stihol prihrať okolo neho sa rútiacemu Igorovi Jakubíkovi a ten akoby náhodou blafákom oblafol súperovho brankára (7:0).

V 6. minúte sa Juro Bendík zahral na mačku a myš s obomi obrancami a keďže spoza brány sa mu nechcelo prihral pred ňu Igorovi Jakubíkovi, ktorý si tam nabehol (8:0).
V 7. minúte Samo Vandák presvedčil všetkých, že jeho telesná konštitúcia je platná. ‘Skonfiškoval’ súperom loptičku, pretlačil sa popri mantineli a na mohutné “SAMO - SAMO” si všimol k bráne bežiaceho Pavla Skovajsu, ktorý sa dočkal svojho gólu. (9:0).
V 10. minúte si urobil výlet medzi súperov Samo Kubina. Priťukol si s Igorom Jakubíkom a zdvojcifernil priebežný stav (10:0).
Pomerne nudiacu sa obranu vytrhol z letargie ojedinelý protiútok. Andrej Prepík ho zastavil,  rozohral na Lukyho Mrzenu, ktorý potiahol 6 metrov, vrátil mu ‘tréningovú’ po zemi na strelu z prvej a Andy nechytateľne trafil od polovice ihriska (11:0).

Potom ešte Luky Mrzena nahral medzi obrancov Radanovi Mitašíkovi a tomu tentoraz jeho strela z otočky sadla presne (12:0).

A napokon Rado Horák ukázal, že behať vie, obehol oboch brániacich hráčov popri mantineli a zadovkou našiel Pavla Skovajsu, ktorý zaknihoval svoj druhý gól v zápase (13:0).
Najviac sme sa tešili, že Jakub v bráne oslávil novú výstroj shutout-om.