12. kolo starší žiaci - Tsunami Bratislava vs. Hurikán Sárka 9:2

Po dvojzápasovej pauze sme si zahrali aj s ďalším z radu hurikánov. Popravde to bol len taký vánok. Keďže prišli ešte ďalší dvaja hráči, boli sme kompletné tri päťky. A tak nám tréneri prikázali trénovať striedanie počas hry.

Dosť dlho sa v prvej tretine nič nedialo. Bolo to akési rozhárané, a súper mal ešte dosť síl. Až sa ‚naštval’ Marko Hujo a predviedol so Šimonom Šmajdom ukážkovú spoluprácu. Prenahrávali sa až na dostrel a ešte sa aj chvíľu ponúkali, kto skóruje (1:0).

Ďalej sme hrali až v druhej tretine. Šimon Šmajda ponúkol presnú prihrávku Dominikovi Antalovi a ten dal konečne svoj vytúžený gól (2:0).

Potom sa prejavilo naše striedanie. Jeden moment nás bolo na ihrisku až osem, ale nestihli sme všetci ujsť a rozhodcovia si posledného Jura Bendíka všimli. A ten si to išiel aj odsedieť na trestnú stoličku. Paradoxne nám to pomohlo. Na ihrisko išla naša silná obrana a hra bola celkom vyrovnaná. Až sa Šimonovi Šmajdovi podarilo vypichnúť loptičku súperom, priťukol si s Markom Bajzíkom a šupol loptičku do súperovej bránky (3:0).

Ešte počas presilovky sme zasa ‘trénovali’ striedanie počas hry a osem sekúnd pred koncom oslabenia súper z diaľky trafil (3:1).

V zápätí ale zasa zakombinoval Jakub Fegyveres s Marekom Schätzelom a Marek prehnal pavúky pod hornou žŕdkou súperovej brány (4:1).

Potom sme ešte raz ‘trénovali’ striedanie počas hry a nevyplatilo sa (4:2).

V tretej tretine sme už nepripustili žiadne diskusie. Najprv hneď v 1. minúte Samo Vandák prihral cez celú šírku Patrikovi Puskásovi a ten si zlepšil štatistiky (5:2).

Ihneď po buly prihral Ferko Hlubík Patrikovi Bartošovi a bolo (6:2).

Potom začal súperov (a vlastne aj nás) školiť Šimon Šmajda. Popohnal pred sebou Sama Vandáka, dvakrát si s ním vymenil loptičku a zo súperovej obrany spravil štatistov (7:2).

A v ďalšom striedaní o dve minúty presne to isté. Šimon pred sebou popohnal Sama, dvakrát si s ním vymenil loptičku a súperovi obrancovia si odškrtli ďalší štatistický záznam (8:2).

A hneď ďalšie buly vyhral Juraj Bendík za seba na Patrika Bartoša, ten mu vrátil do behu a 6 sekúnd po predchádzajúcom góle Juro dorazil súpera (9:2).

Po tomto góle sme zvolnili a súperi sa už tiež k ničomu nemali.

Tento zápas okomentoval Juraj Bendík:

Prvá tretina bola príjemná. Spoznávali sme spôsob hrania našich protihráčov. Hrali celkom dobre ale aj tak sa nám podarilo dať gól. 15 minút na túto tretinu bolo akurát.

V druhej tretine sa to všetko zrýchlilo. Všetci sme behali rýchlejšie, prihrávali sme si presnejšie, strieľali sme silnejšie. Aj brankári chytali veľmi dobre. Hlavne náš Kubo.

V tretej tretine boli na začiatku všetci nervózni a zvedaví, ako to dopadne. Ale napätie opadlo po dvoch góloch v jednej minúte. Celkovo sme v tretej tretine dali 5 gólov a na konci sme sa tešili zo zaslúženého víťazstva. Bolo to super.