12. kolo starší žiaci - Tsunami Bratislava vs . Hurikán Gepards 6:0

Tak sme sa po dlhej dobe zasa zišli, aby bratislavská liga mohla pokračovať 12.–tym kolom. Tentoraz vyzvali naši Tsunami Bratislava súperov z Hurikánu.

Úvod bol netradične otvorený. Naši chlapci boli síce občas až o hlavu nižší, ale do gepardov sa pustili bez rešpektu. Už vo štvrtej minúte pekne zakombinoval Jakub Fegyveres s Markom bajzíkom a prvý menovaný začal napĺňať naše snahy o víťazstvo. (1:0).

V zápätí sme nastrelili loptičku z rohu pred bránu súpera a jeden zo súperov si “doklepol” vlastenca do bránky (2:0). Ďakujeme J .

V 8. minúte po kombinácii za súperovou bránkou Jakub Fegyveres prihral pas na obranu a Lukáš Mrzena sa rozpomenul na svoje strelecké umenie (3:0).

Trochu citlivo sa pískalo. Odniesol to Šimon Šmajda, ktorý celé dve minúty leštil trestnú stoličku.

V prestávke pred druhou tretinou tréneri mierne pozmenili útoky. A neosvedčilo sa.

Celú tretinu sme sa trápili, nechali sme súpera aby hral, málo a nedôrazne sme napádali. V týchto chvíľach nás veľmi podržal náš kapitán v bránke Jakub Mikletič, ktorý odmietol pustiť za seba akúkoľvek strelu.

V tejto tretine sa pískalo ešte citlivejšie. Najprv sa na trestnú lavicu kukol Dominik Antala za nedovolené bránenie a potom Jakub Fegyveres odhlavičkoval loptičku a ešte si k tomu aj poskočil. Aj tieto oslabenia sme ale ubránili bez inkasovaného gólu.

V podstate sme boli radi, že tretina skončila. A bez gólov. Asi odľahlo aj trénerom.

V tretej tretine sme hrali skoro v ideálnych útokoch. Aj sa to na hre prejavilo. Nahrávky sa spresnili, hráči sa uvoľňovali, strieľalo sa ako na strelnici. Len bránka akoby bola začarovaná. A keď už ani súper nestíhal ani súperov brankár nedočiahol, tak sme bránku netrafili.

Až v polovici tretiny pri chybnom striedaní súpera počas hry si Dominik Antala spomenul, že hokejkou sa dá aj nahrať a prihral Jakubovi Fegyveresovi milimetrovú po zemi. Feďi už len zasunul (4:0).

Potom sa o slovo prihlásil Šimon Šmajda. Rozohral vzadu kombináciu rýchlych prihrávok až sa mu od Mareka Schätzela vrátila do ideálnej pozície. A Šimon vystreliť vie (5:0).

Napokon sa odhodlal aj Marek Schätzel. Marko Bajzík mu prihral do úniku a Marek oblafol obrancu aj brankára (6:0).

Dominik Antala zápas okomentoval:

Prvú tretinu sme dobre začali a hneď v úvode sme dali gól. V priebehu tretiny sme zvýšili stav až na 3:0. Ofenzívnou hrou sme dostali súpera pod tlaka nepodarilo sa im dať gól.

V druhej tretine sa stav nezmenil. Bolo to hlavne kvôli výkonom oboch brankárov. Súper sa snazil útočiť a dostať sa späť do zápasu, ale Jakub v bráne bol neprekonateľný.

Prestávku medzi 2. a 3. tretinou nám spestrila jedna mamička, ktorá bola asi nespokojná s tým, že jej syn nevie dať gól. Ale aj tak sa mu to nepodarilo a ani nikomu zo súperov. My sme pridali ešte ďalšie tri góly a uhájili sme čisté konto pre náško brankára. Nakoniec sme vyhrali 6:0.