1. zápas v novom roku - pre dorastencov víťazne

Sobota 9. 1. 2016

Tsunami Záhorská Bystrica – 1. SC Malacky 7:3

Úvodný zápas nášho klubu v novom roku odohrali naši dorastenci v Stupave. Hoci sú to pre chalanov posledné prázdninové dni, prišli v hojnom počte - 14 hráčov v poli a 2 brankári.

Samotný zápas sa začal načas. Do bránky nastúpil Rudo Krušina. Prvá tretina sa niesla v duchu opätovného zvykania si na hokejky, loptičku, pohyb po ihrisku po dlhých prázdninách. Veľmi dlho trvala rozohrávka, loptičky skákali, hráči sa len ťažko uvoľňovali. Našťastie súper naše nepresnosti v rozohrávke nepotrestal.

Prvý gól padol v 7. minúte (1:0). Po peknej kombinácii Šimona Šmajdu a Marka Huja ho strelil úplne voľný Artur Kičko. Nato nechali naši hráči ‚vyniknúť‘ Ruda Krušinu v bránke. Pustili k nemu tri dosť nebezpečné strely a jeden protiútok 2 na 1, ktoré zlikvidoval.

V 19. minúte z rovnakého miesta a po podobnej kombinácii Tomáša Trutza s Matesom Němcom zavesil Tomáš Jurica (2:0). V zápätí pri našej nepozornosti z protiútoku súper znížil na 2:1 gólom do šatne.

V druhej tretine sme začali veľmi zle, v 3. minúte padol vyrovnávací gól (2:2). Po niekoľkých vrelých trénerských slovách sme začali behať, prihrávať si a roztočili sme kolotoč, ktorého výsledkom bolo opätovné vedenie. Zariadil ho v 5. minúte presnou šibenicou Šimon Šmajda po prihrávke Jakuba Mateja (3:2). Potom sa hralo prakticky na jednu bránu až do 11. minúty, kedy náš náskok na dva góly zvýšil Samo Kubina po prihrávke Jakuba Mateja (4:2).

A opäť sme nechali hrať súpera. Až do 14. minúty, kedy Malacky znížili na 4:3. Tento raz si ale hráči vstúpili do svedomia sami a zatlačili súpera až ku jeho bráne. Opäť sme v 18. minúte odskočili na dva góly. Znovu presne trafil Samo Kubina po ukážkovej akcii Jonatána Luptáka, Marka Huja a Šimona Šmajdu (5:3).

 Tretiu tretinu sme začali svižne. Súper nevedel, kam skôr skočiť, nastrelili sme dve tyčky, netrafili sme prázdnu bránu. Pri ojedinelom protiútoku nás podržal Adam Iša, ktorý išiel do brány na tretiu tretinu. Na gól sme však čakali až do 12. minúty, kedy sa presadil Artur Kičko po nahrávke Jonatána Luptáka (6:3).

Posledný gól (v 16. minúte) pekne trafil Marek Mekota po prihrávke od Marka Huja (7:3). Vtedy už súper rezignoval a zápas sa len dohrával. Zo záverečného tlaku gól nepadol a súpera sme už k žiadnej akcii nepustili.

Povedali po tretinách.

Artur Kičko:

S prvou tretinou som celkom spokojný. Zatlačili sme súpera, ale podarilo sa nám premeniť iba dve šance.

Po veľmi zlom začiatku v druhej tretine sme sa začali viac hýbať a lepšie si nahrávať. Boli aj šance. Výsledok sa ale upravil na 5:3. Musíme sa viac snažiť.

Tretia tretina sa nám celkom vydarila. K výsledku sme pridali ďalšie dva góly. Výhra 7:3 je celkom uspokojivý výsledok, aj keď z výkonu sa veľmi netešíme.

Dominik Paták:

V prvej tretine sme boli občas pod tlakom ale vyhrali sme ju 2:1.

Druhú tretinu sme začali pod napätím. Nehrali sme ju o nič lepšie ako prvú. Chýbajú nám hráči, ktorí by nás upokojili a zobrali to na seba. Prispôsobili sme sa súperovi.

V tretej tretine sa náš výkon trochu zlepšil. Ešte-že je už po zápase s výsledkom 7:3 pre nás.