Zápas starších žiakov Tsunami Záhorská Bystrica proti Tsunami Bratislava

Tsunami Záhorská Bystrica  – Tsunami Bratislava              5:1

Zápas bol prvý zo štvorzápasového programu kola, ktoré organizovalo Tsunami Záhorská Bystrica.

Na hre TSNM ZB bolo poznať, že sa viac sústreďujú na zápas proti Sniperom, ktorý ich čakal o pol dvanástej. Málo kombinovali, málo behali, málo sa uvoľňovali. Evidentne mysleli na niečo iné. Na druhej strane mladší zistili, že sa dá hrať vyrovnaná partia aj s lídrom ligy a mohutne sa snažili. Poctivo sa vracali, vkladali hokejky do prihrávok a striel, obetavo nastavovali ... rôzne časti tela loptičkám. Najorazítkovanejším bol určite obranca Andrej Prepík. Jakub Mikletič v bránke podporoval svoju obranu istými zákrokmi.

Skóre otvoril v 8. minúte Marko Hujo po spolupráci s Alexom Pavlikovským (1:0). TSNM BA boli odmenení za svoju snahu v 10 minúte, keď Marek Schätzel zachytil rozohrávku a vyrovnal (1:1). Celá prvá tretina vyznela skôr pre nadšene hrajúcich mladších. Niektoré ich kombinácie boli naozaj pekné, strely zo strednej vzdialenosti boli nebezpečné, chýbal len povestný kúsok šťastia.

V prestávke tréner domácim zjavne dohovoril, pretože hneď z prvej akcie naklonili vývoj zápasu na svoju stranu. Alex Pavlikovský osvedčil čuch na nahrávky a Jonatán Lupták ponúknutou šancou nepohrdol (2:1). To však bolo na dlhé minúty všetko. Starší upadli do prvotretinovej letargie, mladší ich úspešne blokovali a zakladali pomerne nebezpečné protiútoky. Nepomáhali ani ‘kvapky’ od trénera a starší chudobne vyhrali druhú tretinu 1:0.

Tretia tretina sa začala mohutným „HUU“ mladších. Do bránky sa postavil Ján Jakub Kolár, nádejný brankár mladších žiakov. Jonatánovi Luptákovi sa ale málil jeden gól a tak na svojej strane prevzal pas od Marka Huja uvoľnil sa, a trafil šibenicu (3:1). Výkon starších sa mierne zlepšil a hoci sa mladší snažili ďalší gól už nepridali. Naopak v 10 minúte Jakub Vitek prihral Jakovovi Studenému a ten napodobnil Johnyho šibenicu (4:1). Necelú minútu na to zafungovala spolupráca Marka Huja a Šimona Šmajdu a posledne menovaný upravil na konečných 5:1.

V zápase treba vyzdvihnúť snahu mladších hráčov Tsunami Bratislava, ktorí na čele s Jakubom Mikletičom v bránke veľmi sympaticky odolávali starším a oveľa skúsenejším Tsunami Záhorská Bystrica. Vkladáme do nich veľké nádeje do budúcnosti.

Povedali po tretinách.

Jano Tvrdoň (TSNM ZB):

Tento zápas je jeden z tých ťažších vzhľadom na to, že sa so súpermi dobre poznáme. Treba sa zobudiť a začať hrať svoju hru.

V druhej tretine sme suž hrali lepšie, ale stále to nebolo to čo vieme. Ak budeme viac behať, bude to lepšie.

No, nehrali sme dobre, treba viacej strieľať aj behať. Lebo takto proti Snipers hrať nemôžeme.

Andrej Prepík:

Po prvej tretine to skončilo 1:1. Darilo sa nám a baví nás to. Snažíme sa hrať s nasadením. Gól sa nám podarilo dať strelou tesne spoza polovice.

Stále sa nevzdávame. Bránime všetci, snažíme sa blokovať a vychytávať strely telom. Mladí sú super, veľmi sa snažia.

Zápas sa skončil 5:1 Trafili sme dve tyčky, škoda že tam nepadli. Všetci behali ako o život. Nabudúce vyhráme.