Začiatok líg úspešne za nami

Vo všetkých kategóriách, v ktorých máme prihlásené družstvo, sme začali ligovú sezónu víťazstvami.

Obhajcovia titulu majstrov bratislavského regiónu v starších žiakoch si poradili bez problémov so svojimi súpermi z Hurikánu Bratislava 24:3. V kategórii starších prípraviek sme tiež odohrali jednoznačné zápasy, aj keď treba pripomenúť, že súper Seahorses Bratislava hral v oklieštenej zostave s jedným striedajúcim hráčom (Seahorses sa však nevzdával a bojoval až do konca) - "S" vyhralo 27:2, "M" 21:12.

Máme za sebou aj prvý zápas v 3. lige mužov. Opätovne sme si zmerali sily, aj keď tentoraz už o body, so Snipermi. V prvých dvoch priateľských zápasoch sme odišli z ihriska ako víťazi. Chceli sme takto dopadnúť aj v ligovom zápase. Nakoniec sa to podarilo, aj keď po divokej jazde hore-dolu.

Do zápasu sme nastúpili výborne. Súpera sme k prvej strele medzi žrde pustili až v čase 9:44 min prvej tretiny. Dovtedy sa zápas odohrával najmä na polovici súpera. Viedli sme 2:0, a napriek chvíľkovému poľaveniu, keď súper znížil na 1:2, sme tretinu vyhrali 3:1.

Horšie časy sme si odžili v druhej tretine, keď sme najmä kondične zaostávali za súperom (úvodný pressing v prvej tretine nás stál dosť síl), ale aj tak sme viedli pred druhou prestávkou 4:3. Nešli nám však presilovky, ani v jednej zo štyroch v prvých dvoch dejstvách sme neskórovali.

Prvá polovica tretiny tretej sa niesla v podobnom duchu - kombinačne nám to išlo, ale kondične už menej:) Podarilo sa nám však streliť gól v piatej presilovke. V tejto časti zápasu sa lámal chlieb, prehrávali sme 5:6. Naštastie sme neboli dovtedy ani raz vylúčení, hrali sme tvrdo, ale čisto.

Pre prítomných divákov sme si prichystali parádne vyvrcholenie. Po vyrovnaní na 6:6 v 15. minúte tretej tretiny sme dali v čase 17:19 gól na 7:6. Súper nás následne svojim tlakom prinútil k chybám a dvom vylúčeniam v krátkom slede, čo nebolo pred koncom nič príjemné:) Podarilo sa nám však, vďaka znovu nájdenej iskre z prvej tretiny, výborne odohrať aj oslabenie 3 ku 5 a dosiahnuť to, za čím sme išli od prvej minúty - víťazstvo a prvé dva body do tabuľky.

Zostava: Sedláček B - Krušina, Mihalovič, Klas, Dudík, Leskovský - Fabianek K, Haraslín, Kubovič, Jakubík, Lohazer