STUPAVA FLORBAL CUP 2008 - Tsunami úspechu (3.miesto)

Aj keď väčšinou tsunami znamená skazu, v predchádzajúcich dňoch družstvo chalanov 95r+, ktorí sami seba nazvali týmto pomenovaním – Tsunami – a družstvo dievčat 95r+ priniesli nášmu klubu hneď niekoľko dôvodov na radosť. Vďaka ich vystúpeniu na Stupava Cup 2008.
   Dievčatá sa prvýkrát predstavili na viacdňovom medzinárodnom turnaji, ktorý bol, čo sa týka súperiek o triedu vyššie než predchádzajúce turnaje. Výsledky v danom prípade nie sú dôležité, aj keď najmä v zápase v skupine s Dračicami FBC Liberec dokázali hrať vyrovnanú partiu a po Eminom góle z polovice ihriska (chalani, učte sa od nej ako strieľať z diaľky) sme favorita dlho držali v napätí, či získa vôbec bod. Napriek prehrám môžme pokojne povedať, že baby sa oproti minulosti zlepšili, vhodne do tímu zapadli aj mladšie hráčky a nikde nie je napísané, že už na budúci rok nemôžu dosiahnuť to, čo chalani v tomto roku. Najmä, ak si pozrieme štatistiky chalanských zápasov z minuloročného Stupava Cup-u:) a porovnáme ich z tohtoročnými. Dievčatá ďakujeme! Sezóna začína, sú pred vami majstrovstvá základných škôl, liga a ďalšie turnaje. Do toho! 7. priečka je len začiatok.
    Pri chalanoch sme si po predchádzajúcom vystúpení v roku 2007 povedali, že nabudúce skúsime do bránok súperov „nasúkať“ viac gólov. Podarilo sa, čo nám prinieslo v tohtoročnej edícii turnaja hneď niekoľko trofejí.

V kategórii CH95 sme v skupine A postupne narazili na svojich tradičných súperov:

ŠK HARGAŠOVA – SZPK Komárom 4:3. S týmto súperom sa nám  vo vzájomných zápasoch v poslednej dobe nedarilo zvíťaziť, tieto prehry nás stáli pár lepších umiestnení na rôznych turnajoch. V Stupave sme však zvíťazili po výbornom taktickom výkone a vykročili sme k úspechu.

ŠK HARGAŠOVA – TJ Sokol Gajary 5:2. Zápas sme mali pod kontrolou, od prvej minúty sme išli pevne za víťazstvom.

ŠK HARGAŠOVA - TJ a FbK Nižná 1:3. Po hodoch bolenie brucha. V podstate jednoznačný zápas s lepším súperom.

ŠK HARGAŠOVA - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 2:3. Na našej prehre nič nezmenil ani výborný druhý polčas po prvom zbabranom. Pád na zem, ktorí prišiel pred PLAY-OFF práve vhod.

Tím z Nitry nepricestoval.

Tieto výsledky nám zabezpečili 2. miesto v skupine a štvrťfinálový zápas:

ŠK Hargašova Záhorská Bystrica - ABC Topoľčany 5:1. Zápas sa vyznačoval dvoma vecami: Našim dodržiavaním predzápasových pokynov, maximálnym sústredením na hru, najmä za stavu 1:1, keď sa lámal chlieb a nedisciplinovanosťou súpera, ktorí nám umožnil zahrať si do sýtosti presilovky. Boli sme jednoducho lepší a zaslúžene sme po dvoch prehrách zdvihli hlavy a postúpili do bojov o medialy:

V semifinále  nás turnajové výsledky zviedli dokopy opäť s chalanmi z Nižnej.

ŠK HARGAŠOVA - TJ a FbK Nižná 1:3. Aj keď sme v minulosti dokázali Nižnú poraziť, teraz sme v oboch vzájomných zápasoch ťahali za kratší koniec.

Napriek prehre a nevydarenej odvete za skupinový zápas si hráči zobrali k srdcu to, že nemá význam trápiť sa prehrou, keď je pred vami stretnutie, ktoré môže vytúženú medialu priniesť, aj keď nebude hneď zlatá.
My, tréneri sme však pred zápasom o 3.miesto museli odísť na náš premiérový zápas v 3. lige mužov do Malaciek, a tak sme nemohli byť v zápase o bronz na lavičke. Ale v Záhorskej sú fantastickí a obetaví rodičia, ktorí ak môžu, venujú svoj voľný čas povzbudzovaniu alebo priamo vedeniu družstva v zápase.

Priebeh zápasu o tretie miesto Bogdau Stupava - ŚK HARGAŠOVA slovami vedúceho:

ŠK HARGAŠOVA – Bogdau Stupava        2:1

Zápas o tretie miesto na Stupavacup-e 2008

Zostava: Sedláček Simon,Haraslin Lucien,Fabiánek Adam,Kubovič Martin,Leskovský Denis,Jakubík Denis,Kubaský Oliver,Rác Daniel,Rác Erik,Kristl Kristian,Barducci Patrik,Szabo Richard.

Góly:Kubovič Martin,Leskovský Denis

Zápas:Od úvodu zápasu  sa hral veľmi opatrný florbal  z našej, ale aj zo súperovej strany.S chalanmi sme si pred zápasom povedali, že musíme hrať so super zabezpečenou obranou,  čo aj perfekne robili od samého začiatku, až do konca poslednej minúty. Super hrajúca obrana odrážala útoky súpera a vyhadzovala loptičku na našich rýchlych útočnikov. Z toho sme aj vyťažili naše vedenie, v prvom polčase po Maťovej strele sme vyhrávali 1:0. Potom nás na chvíľu súper zatlačil a vyrovnal na 1:1. Do prestávky už súper nič nevymyslel vďaka skvelému výkonu brankára Simona. Chalani mali toho už dosť, ale hlavy neskláňali ani náhodou a do druhého polčasu nastupovali s veľkou nádejou, že na Stupavu máme. Hra sa veľmi pritvrdila na obidvoch stranách. Bol to vyrovnaný súboj, ale my sme boli lepší, čo potrvrdil Denis našim druhým gólom na 2:1. Pať minút pred koncom sme si zobrali oddychový čas, aby si chalani oddýchli a zároveň sa dohodli na tom, že koniec zápasu dohrá presilovková formácia v obrannom pásme a hrať budeme iba na jedného útočníka, čo nám aj vyšlo. Zápas sme vyhrali 2:1 a zo Stupavacup-u 2008 odchádzame s bronzom na hrudiach. Bol to skvelý zažitok, za čo by som chcel poďakovať celému tímu za tvrdú prácu. Vďaka patrí aj každému rodičovi, čo prišiel povzbudiť  naše nádeje. Vďaka patrí samozrejme hlavne trénerom, bez ktorých by chalani neboli tam, kde sú teraz. Aby som nezabudol pri ďakovačke: ďakujem aj pánovi Kristlovy Vladovi za pomoc pri koučovaní.

Mal som česť viesť tento tím jeden zápas a som presvedčený, že budúcnosť bystrického florbalu je sľubná.

GRATULUJEM a prajem veľa úspechov do budúcna. Kubovič Robert

VYNIKAJÚCI BRONZ má rovnakú hodnotu ako zlato, ak v zápase oň porazíte domáci tím, ktorého vedenie výborný stupavský turnaj zorganizovalo.

A na záver: Martin Kubovič – čo k tvojim výkonom?

Stupava Cup 2008 nebol len o tímových úspechoch, ale aj o individuálnych výkonoch hráčov. Predstavte si turnaj, na ktorom sa vo vašej kategórii zíde cez sto hráčov a vy budete vyhlásený za toho najlepšieho. A nie raz, ale hneď dvakrát. Maťovi sa podarilo nadviazť na svoje osobné úspechy z predchádzajúcich turnajov (napr. FOXCONN KUPA). Stal sa nielen najlepším strelcom, ale aj NAJLEPŠÍM HRÁČOM v svojej kategórii!!! Gratulujeme.

Škoda ďalších slov, azda len spomeňme, že je super, ak v tíme máte silné individuality, ktoré si plne uvedomujú, že pracovať v družstve jeden pre druhého sa oplatí.

ĎAKUJEME všetkým rodičom, ktorí naše tímy povzbudzovali, viedli priamo na turnaji alebo mohli zabezpečiť „kyvadlovú“ dopravu:) alebo nám hoci len držali palce. ĎAKUJEME všetkým našim hráčom a hráčkam, že sú ochotní na sebe pracovať, vyplniť svoj voľný čas florbalom a snažiť sa o spoločný úspech! Odmena v McShite za 3.miesto tak logicky nemohla chýbať:)