Bronzová Viedeň

Od 18.10.2009 máme skúsenosť aj s rakúskym florbalom. Zmiešané družstvo z našich starších, mladších žiakov a mladších žiačok navštívilo Viedeň a zúčastnilo sa na turnaji 1st Vienna Floorball Open for Kids and Juniors v kategórii U15, 1994 rn a mladší.
 Po vcelku chladnom ráne sme sa počas turnaja zahriali dostatočne.
 Rakúsky florbal v podstate v kategóriách mládeže začína, a tak v zápasoch s domácimi družstvami, na malom ihrisku pri systéme 3 + 1, sme nemali žiadne problémy.
 Postupne sa Simon, Nikola, Rebeka, Adam, Lucien, Denis L, Denis J, Paťo Z,Andy a Erik stretli v základnej časti s rakúskymi KAC a Scorpions svýsledkami:

ZB - KAC 7:1 (5:0, 2:1)
 ZB - Scorpions 12:1 (6:1, 6:0)

Po týchto zápasoch nás čakal tradičný  súper z Komáromu - SZPK. Klobúk dolu pred týmito hráčmi. Chalani z Maďarska nastúpili iba v základnom zložení 3+1 a bez striedania nám dali lekciu z efektivity. Už po prvom polčase rozhodli vďaka ich výbornej streľbe. Síce sme na nich vybehli od prvej minúty, ale nakoniec sme zápas už len dohrávali a prehrali sme viac ako jednoznačne 3:15 (1:5, 2:10).
 Napriek prehre sme v nasledujúcom zápase s bratislavskými Falcons (nové dorastenecké družstvo) mali na dosah finále a odvetu so SZPK.

Po príkladnom prvom polčase, ktorý sme vyhrali a viedli na začiatku 2. polčasu 3:1, prišli smolné vlastné góly a tie nás stáli vedenie a koncentráciu na zvyšok zápasu. Prehrali sme po dobrom výkone 3:6 (2:1,1:5) s neskoršími víťazmi, SZPK skončilo celkovo na 2. mieste.

Ostal tak pred nami už len zápas o 3. miesto, ktorý sme po bezproblémovom priebehu vyhrali s Team Wien 6:0 (1:0, 5:0).

Turnaj nám priniesol bronz z 8. účastníkov, príjemne strávenú nedeľu, kontakty v rakúskom florbale pre zápasy na ďalších turnajoch, napr. medzi družstvami dievčat.

Foto (link - https://www.evillage24.at/articles/1083/) Na fotke: v strede v čiernom víťazi Falcons BA, naľavo v oranžovom druhé SZPK, úplne napravo ZB.