8. kolo dorasteneckej ligy

Tsunami Záhorská Bystrica  - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 11:1

Tohtotýždňový víkendový florbalový program sme zahájili dorasteneckým 8. kolom. Hrali sme doma a prišli nás 'pozrieť' súperi z Hurikánu. Prišli hrať trinásti hráči Tsunami. Do brány sa postavil Rudolf Krušina.

Prvá tretina sa niesla v duchu pokusov trénera so zložením formácií. Prvá 'tlupa' si rozumela trošku viac a v 3. minúte otvorila skóre. Marek Mekota dorazil strelu Petra Kachniča, ktorý si pripísal asistenciu (1:0). V 9. minúte sa presadila aj druhá 'tlupa' - Jakub Šimon Matej rozohral na Davida Leskovského a ten sa presadil z otočky (2:0). Ďalší gól pridali obrancovia - Peter Kachnič po spolupráci so Šimonom Šmajdom (3:0). V závere tretiny si štatistiky vylepšil Šimon Šmajda, ktorý presne trafil strelou z diaľky v 18. minúte (4:0).

Ako-tak fungujúcu hru narušil tréner, ktorý do druhej tretiny zasa zmenil formácie. Napriek tomu hneď v prvom striedaní Leonard Haraslín perfektne prihral do druhého sledu Šimonovi Šmajdovi a ten trafil z prvej (5:0). To bolo na pár minút všetko. Hrali sme síce na súperovej polovici, ale pridlho trvala rozohrávka, nepresnosti spomaľovali prechod do útoku, strelecké pokusy sa zastavovali o obrancov, viazla finálna prihrávka. Z ojedinelého protiútoku sme inkasovali (5:1). Hra sa nezlepšila ani ku koncu tretiny. Až v poslednej minúte Tomáš Jurica presne prihral Leovi Haraslínovi a ten z prvej skoro zlomil hokejku viazla finálna prihrávka (6:1).

V tretej tretine sme nastúpili v skoro ideálnom zložení (zasa po zmene formácií). Hneď sa to prejavilo aj na hre. Prihrávky sa spresnili a zrýchlili, hráči sa 'videli' skoro naslepo. Na súperovu bránu šla jedna strela za druhou. Hneď v 2. minúte sa presadil Tomáš Jurica po ideálnej prihrávke od Artura Kička (7:1). Ešte v tej istej minúte predviedol všetkým Peter Kachnič, ako sa to robí, keď ťa nikto nebráni. Zobral vyhodenú loptičku pri našej bráne a po troch kľučkách zo strednej vzdialenosti trafil presne (8:1). Teraz nastala fáza netriafania brány. Leova horná žrdka, Tomášove prázdne brány, Dvidova tyčka, Arturov backhend vedľa, Dominikove skĺznuté loptičky ... . Z toho vyplynulo aj pár protiútokov, ktoré ale zlikvidovala naša posledná inštancia v bráne - Rudo Krušina. Súperovu bránu zasa odklial v 15. minúte David Leskovský, nktorý sa presadil po ideálnej prihrávke od Leonarda Haraslína (9:1). Chvíľu nato prihral Tomáš Jurica spoza brány Jakubovi Šimonovi Matejovi a ten prázdnu bránu pred sebou nemohol netrafiť (10:1). 10 sekúnd pred koncom si ešte vylepšil štatistiky Tomáš Jurica, ktorému vrátil krásnu prihrávku Jakub Šimon Matej (11:1).

Povedali po tretinách:

Marek Mekota:

Podľa mňa to nie je až taký ťažký súper. Hráme dobre a mohli by sme im dať aj viac gólov. Táto druhá tretina bola trochu náročnejšia. Dali nám gól. Makoniec sme vyhrali 11:1. Myslím, že sme mohli dať aj viacej gólov.

Tomáš Trutz:

Tretina bola vcelku dobrá. Mali sme podstatne viac striel na bránu ako oni.Mali by sme však ešte viac napádať súperov. Druhá tretina bola hrošia. Nepadlo toľko gólov, nenapádali sme poriadne. Tretiu tretinu som hral menej kvôli kolenu, ale ostatným sa darilo. Celkovo sme spokojní. Teraz sa ideme pozrieť na kvalifikáciu našich do Nitry, tak už nech sme preč.