10. kolo starší žiaci

Tsunami Bratislava  - FbO Florpédo black  16:1

V športovej hale Mladosť na Trnavskej sa uskutočnilo už 10. kolo florbalovej ligy starších žiakov. Našim súperom boli tentoraz florpeďáci black. Do bránky sa postavil už tradične aj náš kapitán, Jakub Mikletič. Krstil aj novú masku, tak sme mu ju pri rozcvičke trochu ostrieľali.

Trošku sme boli zvedaví, s čím príde súper. Ale keď sa ten k ničomu nemal, začali sme tlačiť. Na konci 2. minúty sa po nahrávke Radana Mitašíka dostal k strele Patrik Puskás a nepomýlil sa (1:0).

V 10. minúte prvýkrát (a rozhodne nie posladný) dala o sebe vedieť posila z mladších Jakub Fegyveres. Zastavil protiútok, jednou kľučkou obišiel dvoch súperov a prihral pred prázdnu bránu Andrejovi Michálekovi, ktorý už nemohol netrafiť (2:0).

Pred druhou tretinou nás tréneri povzbudzovali a nabádali nás k lepšiemu napádaniu. Že na nich máme, aj keď sme menší. A mali sme.

Na začiatku sme najprv súpera nechali, aby strelil svoj čestný úspech. Obrancovia si slabo a nepresne prihrali a Jakub v bránke to už nemohol zachrániť (2:1).

Vo 4. minúte si Jakub Fegyveres, zvaný Feďi, zopakoval dlhú kľučku okolo dvoch súperov a znovu prihral pred prázdnu bránku tentoraz Marekovi Schätzelovi (3:1).

Potom si Feďi v 5. minúte povedal, že aj on chce gólový zápis. Marek mu prihrávku krásne vrátil (4:1). Ešte v tej istej minúte si zahrali aj obrancovia. Andrej Prepík naservíroval ukážkovú po zemi Lukášovi Mrzenovi a ten trafil málo vídanou bombou pod hornú žrdku (5:1).

O tri minúty Feďi vypichol loptičku, obehol súperov ako kuželky a sám skóroval (6:1).

V 14. minúte súperi „prihrali“ Andrejovi Michálekovi, ktorý tak isto nepohrdol šancou (7:1).

Úspešnú tretinu gólovo ukončil Radan Mitašík, ktorý sa s Patrikom Puskásom prenahrával cez súperovu polovicu a z otočky nedal brankárovi šancu (8:1).

Tretiu tretinu si Jakub (Feďi) Fegyveres povedal, že je načase zlepšiť si štatistiky. Vyhral úvodné buly, vystrelil, v rohu si vybojoval odrazenú loptičku, cestou k bránke sa vyhol obom obrancom a zblízka zasunul (9:1).

V 5. minúte si Radan Mitašík a Patrik Puskás zopakovali slalom z konca druhej tretiny, akurát s tým rozdielom, že gól dal Patrik Puskás (10:1).

V 7. minúte si Radan Mitašík pekne nabehol na kolmicu od Marka Bajzíka a trafil ponad rameno brankára (11:1).

A znova prišiel na scénu Feďi. A znova narušil súperovu rozohrávku. A znova v rohu vybojoval loptičku. A znova cestou k bránke obehol oboch obrancom. A znova zasunul (12:1).

O ďalší gól sa Feďi podelil s Marekom Schätzelom. Prhrali si za bránkou, Feďi vybehol a Marek mu prihral úplne presne (13:1).

V 15. minúte zaúradoval Patrik Puskás, ušiel všetkým popri mantineli a našiel pred bránkou nikým nebráneného Radana Mitašíka, ktorý sa pred súperovou bránou nemýli (14:1).

Nasledujúce buly znovu vyhral Feďi, ťukol si s Andrejom Prepíkom, ktorý mu prihrávku nezištne vrátil a bolo 15:1.

Jakub (Feďi) Fegyveres sa ovšem neuspokojil a dokonal aj druhý hattrick. Ešte raz vyhral buly, tentoraz si ťukol s dobre nabehnutým Marekom Schätzelo a zakončil gólom do bránky už rezignovaného súpera (16:1).

Zápas bol jednoznačný od začiatku. Len čo sme sa trochu viac osmelili, sypal sa do súperovej brány jeden gól za druhým. Vyzdvihnúť treba všetkých hráčov, mladší ukázali, že nám rastie úžasná ďalšia generácia, starších vhodne dopĺňali. Jedine Jakub Mikletič sa v našej bránke asi trochu nudil.

Vyzdvihnúť treba obzvlášť dvojitý hattrick Jakuba Fegyveresa ( 6+2 ), taktiež hattrick Radana Mitašíka ( 3+2 ) a Andreja Micháleka ( 3+0 ), bodovo sa tiež presadil Patrik Puskás ( 2+2 ), nahrávačsky sa prejavil Marek Schätzel ( 1+3 ). Obrancovia bránili a bránili naozaj zodpovedne, no gól dal aj Lukáš Mrzena ( 1+0 ), body za nahrávku si pripísal Andrej Prepík ( 0+2 ) aj Marko Bajzík ( 0+1 ).

Po zápase nám povedal Marek Schätzel:

Zo začiatku nás bolo málo, ale potom sme sa zišli desiati. Zápas sa mi páčil, pretože sme hrali peknú kombinačnú hru. Prvú tretinu sme vyhrali 2:0.

Na začiatku druhej tretiny sme síce dostali gól, ale nakoniec to nevadilo. Trochu priveľa sa pískalo, ale keď sme potom vyhrávali o 5 gólov, všetci sa ukľudnili. Ihrisko bolo také, ako má byť a našťastie sa vôbec nešmýkalo. Nakoniec sme vyhrali 16:1 a ja mám 4 body za gól a tri asistencie.

Super.

A z lavičky „fyzioterapeutka“ Ema Fančovičová:

Bol to mimoriadne pútavý* a na góly bohatý zápas. Je naozaj škoda góli, ktorý sme inkasovali po nešťastnej rozohrávke obrancov. Chlapci to však výborne napravili a dotiahli ho (zápasa – pozn. prepisovateľa J) k predčasnému ukončeniu.